Різкі рухи під час сну, нездатність прокинутися по будильнику, зубовний скрегіт, говоріння, хропіння – ці та інші ознаки, що вказують на дуже погану якість сну, перерахували німецькі фахівці.

В умовах пандемії дуже багато людей стали скаржитися на поганий сон. Але як насправді зрозуміти, що якість нічного сну дійсно погіршився, і з цією проблемою потрібно звертатися до лікарів?

Журнал Freundin (Німеччина) опублікував десять ознак, що вказують на дуже погану якість сну.

Нездатність швидко заснути. Укладаючись в ліжко, ви довго не можете заснути, а якщо засинаєте, то незабаром знову прокидаєтеся і не спите якийсь час без сну.

Сон не триває безперервно всю ніч. Нічні пробудження, після яких не виходить знову швидко провалитися в сон, теж говорять про проблему.

Пропущені дзвінки будильника. За словами експертів, якщо людина не чує свій будильник, можливо, його дзвінок він занадто тихий або ж він ще знаходиться у фазі глибокого сну – це означає, що часу для сну має бути більше.

Ходіння уві сні. Так званий лунатизм частіше проявляється у дітей, але дорослі люди теж ходять або роблять інші дії уві сні. Дана особливість може передаватися у спадок і частіше проявляється на тлі нестачі сну, стресу.

Різкі рухи. Якщо ваші руки або ноги періодично смикаються і різко ворушаться протягом ночі (особливо в першій половині), ви можете прокидатися кілька разів за ніч, навіть не усвідомлюючи цього, – попереджають медики. Причини нічного посмикування поки не з’ясовані. Якщо ви знаєте, що вночі смикаєте кінцівками, а вдень страждаєте від сильної втоми, не зволікаєте з візитом до лікаря.

Скрип зубами. Люди, які скриплять зубами ночами, в основному роблять це через стрес. Для них самих такий скрип часто залишається непоміченим. Якщо на скрип вказують інші люди, або ви відчуваєте дивну біль в щелепі, зверніться до стоматолога, він розпізнає ознаки зносу зубів і навчить користуватися ортодонтичної шиною, що захищає від зубовного скреготу.

Говоріння ночами. В основному, нічними базікамі виявляються діти і чоловіки. Підсилюють схильність до нічного говоріння стану стресу і спека.

Хропіння. При хропінні м’язи горла розслабляються, а м’яке небо починає вібрувати. Це звужує дихальні шляхи, а в положенні лежачи на спині підстава мови відкидається назад, що підсилює звук хропіння. Багато хропуть несвідомо прокидаються від власного шуму, що перериває сон. Дуже гучний хропіння може бути симптомом небезпечного своїми наслідками стану нічного апное, про нього потрібно обов’язково розповісти лікаря.

Пітливість. Наш природний ритм сну забезпечує нормальне зниження температури тіла вночі. Однак, якщо температура в приміщенні занадто висока або ковдри занадто товсті, температуру тіла знизити не можна – це може привести до потовиділення і порушень сну.

Втома.Той факт, що ви швидко втомлюєтеся або часто відчуваєте втому протягом дня, може бути пов’язаний з нестачею сну – в тому числі, можливо, з-за причин, наведених вище. Подібне відчуття втоми протягом декількох тижнів має стати приводом записатися на прийом до лікаря.