Дослідження показало, що куріння як тютюну, так і електронних сигарет викликає посилення запалення.

Вейпінг – вдихання пари електронних сигарет, випарників та інших подібних пристроїв.

Люди давно знають про ризики для здоров’я, пов’язані з курінням тютюну, але звичка в більшості випадків виявляється сильнішою за здоровий глузд. Протягом багатьох років вживання нікотину було пов’язане з раком, хворобами серця, інсультами та багатьма іншими небезпечними станами.

Тому коли вперше з’явилися електронні сигарети, була надія, що вони стануть здоровішою альтернативою (відносно, звичайно), пише Daily Mail.

Однак дослідження, проведене вченими з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) та опубліковане в Журналі молекулярної медицини, показало, що як звичайні, так і електронні сигарети можуть збільшити ризик розвитку важкої форми, наприклад Covid у здорових молодих людей.

Вейпери навіть більш схильні до ризику запальних захворювань легень, ніж курці «звичайних» цигарок.

Обидва типи сигарет також підвищують можливість виникнення тривалих серцево-судинних ускладнень, які можуть виникнути після початкового зараження вірусом.

У прес-релізі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі доктор Теодорос Келесідіс, провідний автор дослідження, пояснив, що вейпінг виявився зовсім не таким безневинним винаходом, як це могло здатися спочатку.

Йдеться про багато захворювань, захворювання, пов’язані із запаленням, наприклад, пневмонією. З приводу Covid – вейпінг змінює рівні ключових білків, які вірус використовує для реплікації.

В рамках дослідження експерти вивчили плазму, зібрану до пандемії у 45 некурців, 30 користувачів електронних сигарет та 29 «звичайних» курців. Потім вони протестували зразки плазми для вимірювання рівнів білків, які необхідні SARS-CoV-2, вірусу, що лежить в основі пандемії, для розмноження.

Цими білками є ACE2, фурин, Ang II, Ang 1-7, IL-6R, sCD163, L-селектин. І три останні білки разом регулюються в клітинах білком, відомим як ADAM17.

З’ясувалося, що у плазмі крові здорових молодих людей, які палять тютюн або вейп, були підвищені рівні фурину, sCD163 та L-селектину порівняно з тими, хто не курить.

Це говорить про те, що у здорових молодих курців та вейперів може спостерігатися підвищена активність білків furin та ADAM17 в імунних клітинах, а також у поверхневих клітинах, таких як клітини, що вистилають легені.

— Любителі електронних сигарет можуть наражатися на більш високий ризик розвитку інфекцій та запальних захворювань легень, ніж ті, що не палять. Електронні сигарети небезпечні і повинні використовуватися лише протягом якомога коротшого часу для відмови від куріння, — зазначили вчені.

У дослідженні також говорилося, що вейпінг може «викликати запалення легень та збільшує ризик захворювання легень».