Хвороби серця і судин залишаються найпоширенішими причинами смерті людей. Щоб дожити до глибокої старості, потрібно піклуватися про своє серце і знати, що йому шкодить.

Поради, які допоможуть зміцнити серце:

Складні вуглеводи. Для серця корисно, якщо у вашому раціоні буде багато овочів, фруктів, цільнозернових. А ось маргарину, рису, печінкою і випічки краще поменше.

Алкоголь. Зловживання спиртними напоями руйнує серцево-судинну систему. Але помірне вживання сухого вина допоможе захистити серце від ішемії.

Трав. Збори лікарських рослин допоможуть серцю стати міцніше. Продаються вони в будь-якій аптеці. Але обов’язково порадьтеся з лікарем перед такою профілактикою.

Читайте також:  Медики розповіли, чому готувати на салі корисно для здоров'я

Велосипед. Будь-який лікар вам скаже, що їзда на велосипеді в помірному темпі тільки на благо як серцю, так і судинах.

Фітнес. Сидячий спосіб життя небезпечний. Через це серце стає слабким, а судини крихкими. Щоб не було біди регулярно робіть зарядку і робіть вечірні прогулянки.

Релаксація. Вчіться розслаблятися. Серцю дуже шкодить стрес. Займайтеся дихальною гімнастикою, заведіть розслаблююче хобі.

Не допускайте депресію. Дослідження показали, що хвороби серця найчастіше відбуваються у тих людей, які багато переживають, відчувають стрес і депресивні стани. Не можна це ігнорувати! Вчасно звертайтеся за допомогою до лікарів.

Не ігноруйте біль. Про проблеми з серцем і судинами часто повідомляє наша травна система. Якщо замучили неприємні відчуття в животі, шлунок барахлить і часто виникає здуття, зверніться до лікаря. Шукайте причини!

Читайте також:  Які проблеми виникають із віком і що знизить ризики для здоров'я очей

Медогляд. Ви здивуєтеся, скільки серйозних захворювань в зародку вдається виявити під час медоглядів. Хвороби серця не є винятком. Найкраще перевірятися не менше двох разів на рік. Якщо є можливість, то частіше.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News