Однією з хвороб, що збільшує ризик інсульту, є гіпертонія.

Невролог Амінат Долова розповіла в інтерв’ю, що деякі хвороби серйозно підвищують ймовірність постраждати від інсульту. Таким чином, профілактика даних захворювань і постійний контроль стану організму при їх наявності може стати своєрідним захистом від мозкового удару.

В першу чергу лікар назвала гіпертонію-недуга, що характеризується підвищеним артеріальним тиском. Крім того, схильність інсульту посилюється при наявних порушеннях холестеринового обміну і високому рівні холестерину, ожирінні. Говорячи про це, Долова зауважила, що для запобігання інсульту

“крім контролю і лікування гіпертонії, необхідні корекція порушень обміну ліпідів, відмова від куріння і алкоголю, раціональне харчування, заняття спортом».

Також в список хвороб, серйозно підвищують ризик постраждати від інсульту, фахівець включила фібриляцію передсердь, відому як миготлива аритмія. Дана патологія, що означає порушення серцевого ритму, асоціюється з тромбоутворенням, яке може стати причиною патологічного порушення кровопостачання головного мозку, що провокує інсульт.

Такі захворювання як цукровий діабет, атеросклероз сонних артерій теж здатні грати роль провокуючих чинників у розвитку інсульту.