Навіть якщо виробник соку є «гучним» брендом, ще не означає, що його продукції можна довіряти. Вчені з Університету Копенгагена стверджують, що фруктові соки, що випускаються відомими марками, теж можуть містити хімікати, що провокують розвиток раку.
 

У напоях багатьох розкручених брендів (в тому числі, призначених для дитячого харчування) дослідники виявили високий вміст сурми. Ця речовина може негативно впливати на здоров’я і сприяти виникненню онкологічних процесів. Головною відмінною особливістю небезпечних соків є те, що всі вони були розлиті в пластикові пляшки.

«Ймовірно, сурма виділяється з пластика. При цьому прискорювати її вимивання може лимонна кислота, що міститься в соках », – пояснюють фахівці.

Повідомляється, що аналізу піддавалися напої, що випускаються в Данії, Шотландії та Греції. Для експертизи були відібрані чорносмородиновий, полуничний, малиновий і вишневий соки, тобто, напої, в яких вміст лимонної кислоти досить високий.
 
На версії про те, що отруйна сурма вимивається з пластикової тари в рідину всередині неї, датські медики наполягають ще й тому, що ними були проведені дослідження мінеральної води в пластмасових пляшках. У такій воді ними також були виявлені сліди сурми. Але в соках, за їх словами, концентрація хімікату набагато вище, ніж у воді.
 
Фахівці нагадують, що сурма здатна викликати проблеми з серцем і легенями, а також має властивість накопичуватися в щитовидній залозі, пригнічуючи її функцію і викликаючи ендемічний зоб. У великих дозах ця речовина може давати летальний ефект. Підраховано, що смертельна доза для дорослої людини становить 100 мг, а для дітей – 49 мг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕКСПЕРТИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ТРЕБА ПИТИ СОКИ

КОРИСТЬ СОКІВ

СПИСОК НАЙКОРИСНІШИХ НАПОЇВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я