Дослідження, проведене міжнародною групою вчених з Канади і Великобританії, виявило дивовижний факт. Фахівці виявили, що молоді й освічені жінки дуже погано уявляють собі, що таке правильне харчування. Вони володіють суперечливою інформацією про це й демонструють неадекватну харчову поведінку.
 

Співробітники двох вузів, Університету Монреаля і Університету психічного здоров’я Дугласа, встановили: приблизно кожна сьома молода жінка схильна до ризику неадекватної харчової поведінки. Така жінка може страждати від анорексії або булімії, або від якого-небудь іншого розладу харчової поведінки, який негативно впливає на здоров’я. При цьому, за словами дослідників, до групи особливого ризику, як правило, потрапляють здорові освічені жінки від 30 років, що проживають у великих містах.
 
Медики стверджують: жінки погано розуміють, що значить правильно харчуватися. Крім того, у сучасних дам абсолютно зміщені уявлення про те, як має виглядати здорове тіло.

«Багато в чому виявлені ризики пов’язані з неправильними і суперечливими уявленнями про правильне харчування і нормальних фізичних параметрах тіла: часто жінки або починають зовсім пропускати прийом їжі, або дозволяють собі їсти в будь-який час просто заради задоволення. І те, і інше – невірні крайності », – пояснюють дослідники.

За їх словами, існує тісний взаємозв’язок між порушеннями харчового раціону і самооцінкою здоров’я у жінок. Наприклад, з’ясувалося, що до переїдання більшою мірою виявилися схильні ті жінки, які вважали себе фізично нездоровими. А до виснажливим заняттям спортом і до дієт – ті, хто, навпаки, мав зовсім нормальну масу тіла і обсяги.
 
Так, серед жінок, що не страждали від зайвої ваги, 28% посилено тренувалися, а 15% жорстко обмежували себе в харчуванні, або харчувалися незбалансовано, не отримуючи з продуктами необхідних вітамінів. Подібна поведінка фахівці вважають небезпечним, так як воно підриває жіноче здоров’я. Медики говорять про те, що жінки повинні отримувати об’єктивну інформацію про те, що таке насправді здоровий зовнішній вигляд і нормальна тілесність. Неправильні орієнтири призводять до того, що представниці слабкої статі власноруч підривають своє благополуччя.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 харчових добавок, які допомагають боротися зі стресом

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК КОРИСНО І НЕДОРОГО ХАРЧУВАТИСЯ

ЩО ТАКЕ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАТИ ДІЄТУ