Вживання в їжу деяких видів солодощів здатне спровокувати розвиток ракових захворювань, встановили дослідники.

Зловживати солодощами небезпечно в цілому. Ці продукти є джерелом швидких вуглеводів, споживання яких веде до підвищення концентрації глюкози в крові. У зв’язку з цим збільшується також виробництво в організмі інсуліну і інсуліноподібний фактор росту (IGF), який запускає сигнали, які сприяють в тому числі формування ракових пухлин.

У свою чергу дослідники з Університету Малайзії називають цілком певні продукти з кондитерської галузі, які, на їхню думку, здатні провокувати розвиток раку. Ці вчені вважають, що найістотніше ризик раку підвищує вживання тістечок і тортів з кольоровим покриттям. Для нього, відзначають експерти, використовуються барвники на основі нафтопродуктів. Існуючі на сьогодні дані дозволяють вважати, що в організмі такі добавки сприяють виникненню СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності), а також онкозахворювань.

Читайте також:  Дієтолог назвала небезпеку відмови від обіду та вечері

Крім того до небезпечних через свою здатність підвищувати ризик раку солодощів дослідники віднесли льодяникові вироби – в цих ласощах може міститися генетичний модифікований сироп. Також для захисту від розвитку раку людина повинна стежити не тільки за тим, скільки вона їсть солодкого, але і за тим, в якій кількості він споживає солодкі рідини. Регулярне вживання соків, енергетиків, молочних коктейлів, солодких газованих напоїв – це дуже серйозний фактор, що діє як провокатор у розвитку раку.

Ще дослідники рекомендують з обережністю ставитися до гарячого шоколаду готового виробництва. За їх даними, в його складі є трансжири. Численні дослідження довели, що регулярне вживання трансжирів – жирів, штучно синтезованих – прискорює в організмі процеси розвитку клітинних порушень.

Читайте також:  Зупинка серця може статися зі збільшенням фізичних навантажень

Джерело: МедікФорум