ГоловнаНовини Здоров'я4 дивовижних факти про здорове харчування

4 дивовижних факти про здорове харчування

Як би виглядала здорова дієта, якби її побудували на основі наявних наукових відомостей? Професор біохімії британського Liverpool John Moores University Родні Білтон витратив на вирішення цього завдання 15 років і з’ясував, що потрібно їсти, щоб залишатися стрункими і здоровими.

здорове харчування1. Не знімайте шкірку з бананів!

Зелені банани поряд з цільнозерновими, овочами та волокнами, містять стійкий крохмаль. Це найголовніший різновид розчинних дієтичних волокон, які ми тільки можемо з’їсти. Стійкий крохмаль повільно перетравлюється кишковими бактеріями, що забезпечує нам необхідну енергію. Зелені банани – найкраще джерело подібного крохмалю при здоровому харчуванні, але чим більш ретельно вони очищені, тим його менше залишається.

2. Не робіть з картоплі пюре

Що б ви не робили з продуктами харчування, на кшталт здавлювання, віджимання і навіть пережовування, все це прискорює вихід цукрів в організм, що збільшує швидкість перетравлення. Наприклад, при поїданні яблука в кров надходить менше цукру, ніж при вживанні яблучного пюре. Те ж саме стосується і картоплі – чим менше її обробляли, насичували водою і змішували в пюре, тим менше цукру надійде в тонку кишку.

3. Пийте воду від болю в спині

До 75% людей страждають від хронічного зневоднення, що позначається не тільки на талії, але і на спинах. Вживання 8-10 склянок води в день може полегшити болі в спині і суглобах у 80% їх жертв. Ця вода допоможе “вимити” і зайві калорії з організму, так як вони будуть використовуватися для активізації роботи нирок. Вода – один з головних компонентів здорового харчування.

4. Готуйте на воді, а не на оливковій олії

Оливкова олія вважається найкориснішою для готування, але при нагріванні вона виділяє токсичні хімікати – ліпідні пероксиди. При вживанні в їжу, ці хімікати можуть вступати в реакцію з білками і ДНК, що збільшує ризик раку і хвороб серця. Оливкова олія це корисний продукт, але його краще використовувати для заправки салатів. А готувати корисніше всього на звичайній воді!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-5 НЕБАЖАНИХ КРАЙНОЩІВ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

ЩО ТАКЕ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ