Як би виглядала здорова дієта, якби її побудували на основі наявних наукових відомостей? Професор біохімії британського Liverpool John Moores University Родні Білтон витратив на вирішення цього завдання 15 років і з’ясував, що потрібно їсти, щоб залишатися стрункими і здоровими.

1. Не знімайте шкірку з бананів!

Зелені банани поряд з цільнозерновими, овочами та волокнами, містять стійкий крохмаль. Це найголовніший різновид розчинних дієтичних волокон, які ми тільки можемо з’їсти. Стійкий крохмаль повільно перетравлюється кишковими бактеріями, що забезпечує нам необхідну енергію. Зелені банани – найкраще джерело подібного крохмалю при здоровому харчуванні, але чим більш ретельно вони очищені, тим його менше залишається.

Читайте також:  5 порад лікаря щодо зниження рівня холестерину цієї зими - прості та надійні зміни

2. Не робіть з картоплі пюре

Що б ви не робили з продуктами харчування, на кшталт здавлювання, віджимання і навіть пережовування, все це прискорює вихід цукрів в організм, що збільшує швидкість перетравлення. Наприклад, при поїданні яблука в кров надходить менше цукру, ніж при вживанні яблучного пюре. Те ж саме стосується і картоплі – чим менше її обробляли, насичували водою і змішували в пюре, тим менше цукру надійде в тонку кишку.

3. Пийте воду від болю в спині

До 75% людей страждають від хронічного зневоднення, що позначається не тільки на талії, але і на спинах. Вживання 8-10 склянок води в день може полегшити болі в спині і суглобах у 80% їх жертв. Ця вода допоможе “вимити” і зайві калорії з організму, так як вони будуть використовуватися для активізації роботи нирок. Вода – один з головних компонентів здорового харчування.

Читайте також:  Названі симптоми, які потребують звернення до лікаря-психіатра

4. Готуйте на воді, а не на оливковій олії

Оливкова олія вважається найкориснішою для готування, але при нагріванні вона виділяє токсичні хімікати – ліпідні пероксиди. При вживанні в їжу, ці хімікати можуть вступати в реакцію з білками і ДНК, що збільшує ризик раку і хвороб серця. Оливкова олія це корисний продукт, але його краще використовувати для заправки салатів. А готувати корисніше всього на звичайній воді!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-5 НЕБАЖАНИХ КРАЙНОЩІВ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

ЩО ТАКЕ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ