Певні зміни у способі життя можуть бути дуже дієвими, коли йдеться про профілактику діабету та необхідність знижувати високий рівень цукру в крові.

Експерти організації Diabetes UK назвали ефективні засоби знизити ризик підвищеного цукру в крові, передає Express. Завдяки цим втручанням можливість розвитку діабету 2 типу в людини може скоротитися вдвічі.

“Дослідження постійно показують, що для деяких людей комбіновані втручання в спосіб життя можуть бути ефективними для зниження ризику приблизно на 50 відсотків”, – уточнили фахівці.

Контроль за вагою. Коли у людини ростуть талія та живіт, це часто свідчить про накопичення жиру навколо внутрішніх органів. Таке жировідкладення веде до розвитку інсулінорезистентності, при якій клітини організму втрачають чутливість до провідного в них цукор гормону інсуліну. В результаті клітини перестають адекватно споживати цукор, його рівень у крові стає підвищеним – виникає та посилюється ризик появи передіабету, потім діабету.

Позбавлення надлишкового жиру на животі є хорошим способом запобігти цим процесам.

Правильний раціон. Ще однією важливою умовою зниження ризику розвитку діабету 2 типу є здорове харчування. Слід уникати вживання продуктів, що сприяють активному жировідкладення та збільшують глікемічне навантаження на організм. У раціоні має бути більше натуральних, рослинних, необроблених продуктів, клітковини, білків, здорових жирів.

Фізична активність. Рух – це ключ до запобігання проблемі підвищеного цукру та діабету 2 типу, наголошують експерти.

За словами медиків, дорослі люди повинні приділяти фізичним вправам щонайменше 150 хвилин на тиждень.

Відмова від цигарок. Курці наражаються на більш високий ризик отримати діабет 2 типу, а також для них зростає можливість постраждати від ускладнень, якщо це захворювання вже присутнє, кажуть у Diabetes UK. Відмова від шкідливої ​​звички покращує показники вмісту цукру в крові.

Мінімізація алкоголю. Споживання спиртних напоїв також корелює з підвищеним ризиком діабету 2 типу, тому завжди важливо контролювати кількість випивки. Експерти нагадують, що алкоголь містить велику кількість вуглеводів та калорій, сприяє зростанню жирових відкладень у печінці та на животі.