Крім поганої фізичної активності та зайвої ваги, причиною такого захворювання, як рак кишечника, може стати неправильне сидіння на унітазі при відвідуванні туалету, стверджує лікар Дебора Лі.

Рак кишечника стає все більш поширеним у суспільстві. За словами доктора Дебори Лі, велика кількість епідеміологічних досліджень вказують на те, що серйозним фактором підвищеного ризику цього захворювання є хронічні запори. Медик констатує, що проблемі запорів багато в чому сприяє неправильному сидінню в туалеті.

Лікар повідомила, що понад 60 відсотків загальносвітових випадків раку кишечника зосереджено в країнах, де прийнято сидіти на унітазі для спорожнення як на стільці. Там, де поширена традиція сідати з цією метою навпочіпки, рак кишечника не настільки актуальний.

Лікар помітила, що сидіння в позі «як на стільці» з більшою ймовірністю викличе запор, ніж сидіння навпочіпки. Присаджування навпочіпки – це природна позиція для очищення травного тракту, яка дозволяє гравітації виконувати більшу частину роботи зі звільнення кишечника. Крім того, вона допомагає ілеоцекальному клапану (клапану між тонкою і товстою кишкою) природно закупорювати себе – сидіння як на стільці перешкоджає його правильному закриття, що ускладнює досягнення необхідного внутрішнього тиску в кишечнику для успішного проходження стільця.

Також, сідаючи навпочіпки, тіло трохи переміщає сигмовидну кишку, позбавляючись перегину і, отже, дозволяючи їй більш вільно спілкуватися з прямою кишкою. Коли ж людина сідати на унітаз немов на стілець, залишається стиснутим пуборектальний м’яз тазового дна, що використовується для підтримки помірності. В результаті кишечник зазнає сильної напруги, і це може підвищувати ризик розвитку колоректального раку.

«Регулярне очищення кишечника без напруження важливе для мінімізації ризику раку. Щоб знизити його ризик, не допускайте запорів», – наголосила лікарка.

Лікар радить для профілактики запорів щодня вживати продукти, багаті на клітковину – дорослі люди повинні споживати близько 30 грамів. Також слід уникати надто жирної, обробленої їжі.

Ще один важливий фактор – регулярні фізичні вправи: вони ефективно стимулюють активний транзит кишкового вмісту.