Розмір, колір, форма, поверхня, обриси нігтів – все має значення для діагностики стану здоров’я їхнього власника.

Без перебільшення можна сказати, що наші нігті – це свого роду інформаційний центр і якщо вміти правильно «зчитувати» з них інформацію, то можна не тільки достовірно визначити поточний стан здоров’я людини, але і отримати відомості про тільки намічаються захворюваннях. Причому, саме нігті першими сигналізують про майбутню проблемі задовго до появи конкретних симптомів тієї чи іншої хвороби.

Але не варто думати, що «читати по нігтях» так просто – це ціла наука, якої не одна сотня років, а крім того слід враховувати, що це тільки один із способів діагностики на підставі якого можна робити остаточні висновки. Але попередні результати цього дослідження можуть стати приводом для звернення до фахівця з проханням призначити обстеження, а раніше виявлення хвороби найчастіше є гарантією успішного і швидкого лікування.

Вивчаємо нігті

Колір нігтьової пластини. Рожеві нігті свідчать про здоров’я, але якщо ви помітили, що нігті мають інший колір або відтінок – значить щось не в порядку. «Що» саме не так – розповість колір нігтя.

Якщо нігті мають голубувато-фіолетовий або синюшний колір – це може свідчити про вроджених вадах серця або серцево-судинної патології. Крім того люди з таким забарвленням нігтів часто страждають задишкою і хронічною втомою.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

Жовті нігті є ознакою патології печінки; яскраво-червоні – у людини еритремія; білі говорять про поразку кори надниркових залоз; молочно-білі – можливий цироз печінки; чорні – тромбоз плечової артерії або діабетична гангрена. Це тільки загальний огляд – нюанси кольору та відтінків дуже важливі для постановки точного і правильного діагнозу.

краса нігтівЛунки нігтів. В другу чергу розгляньте лунки. Вважається, що кожен палець і, відповідно, ніготь «відповідає» за роботу того чи іншого органу і вид лунки (її вираженість або відсутність) відображає стан певного органа. Так, вид лунки вказівного пальця розповість про роботу кишечника, існуючих запальних процесах і гінекологічних захворюваннях. Якщо вона значно зменшилася або зовсім зникла, слід звернути увагу на стан печінки, підшлункової залози і кишечника.

Середній палець – партнер кровоносної та судинної систем. Відсутність лунки може сигналізувати про проблеми з артеріальним тиском, капілярами і венами.

Про роботу ендокринної системи розповість лунка безіменного пальця. Якщо вона відсутня, то можливі порушення обміну речовин і неполадки в лімфатичній системі.

У багатьох з віком зникає лунка на мізинці, саме вона видає наші сердечні хвороби. Ви впевнені, що з вашим серцем все гаразд? Лунка на місці? Тоді – точно – так. Якщо зникла – варто звернутися до кардіолога і пройти обстеження, принаймні так рекомендує східна медицина.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Залишилася лунка великого пальця. Її відсутність може бути ознакою психічних розладів і душевних захворювань.

Деформація нігтя. Нігті рівні, гладкі – тоді турбуватися нема про що. Але якщо ви помітили характерні зміни нігтів, придивіться уважно – ця інформація може стати корисною у діагностиці багатьох захворювань.

Сферично опуклі нігті можуть вказувати на бронхіт, хворобу легенів і навіть онкологічні захворювання. Поглиблення, вм’ятини, ніготь нагадує наперсток – попередження про псоріазі.

Увігнуту всередину форму нігті можуть прийняти при розм’якшенні і истончении нігтьової пластини. Може мати місце фактор спадковості, але якщо це не генетична особливість, то така форма може свідчити про дефіцит заліза в організмі і навіть важкій формі анемії.

Коли на нігтях з’явилися поперечні поглиблення, значить, він тимчасово припинив рости, і пов’язано це з якимось захворюванням, можливо інфарктом міокарда, тромбоемболією легеневої артерії або високою лихоманкою. Коли хвороба відступить, ніготь відновить зростання.

Про наявність захворювання або поранення може говорити хвилеподібний край нігтя. Такий вид нігті набувають через нерівне зростання.

Відшаровування нігтя від ложа називається оніхолізис і викликається найчастіше травмою, носінням тісного взуття або порушенням трофіки нігтя. Протигрибкові засоби не дадуть ефекту. Більш глибоке обрізання посилить процес відшарування.

Розшарування нігтів. На цю проблему скаржаться багато хто навіть «абсолютно здорові» люди. Дійсно, такий стан нігтів можуть спровокувати зовнішні чинники, наприклад, прямий контакт з синтетичними миючими засобами або часте використання розчинника для нігтів. Але цей стан нігтів також може сигналізувати про нестачу кальцію і вітаміну D. Не варто недооцінювати цей сигнал організму – збільшіть споживання продуктів, багатих потрібними вітамінами.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Погано ростуть або не ростуть зовсім. Не затягуйте з візитом до ендокринолога – це може бути одним з перших симптомів захворювання щитовидної залози.

УВАГА!

Нігті не нададуть вам достовірної та правдивої інформації про здоров’я в тому випадку, якщо ви регулярно піддаєте їх обробці косметичними засобами, робили неякісний обрізний манікюр або практикуєте нарощування, яке не щадить ваш індикатор здоров’я. Також «не люблять» нігті прямого контакту з побутовою хімією: пральними порошками, миючими засобами для миття посуду і т.п.

У цьому випадку краще всього зайнятися оздоровленням самих нігтів, а не пошуком яких небудь захворювань в організмі.