Якщо людина, з яких-небудь причин, виявляється не в змозі дихати більше чотирьох хвилин, зазвичай це закінчується трагедією. Але 23-річна мешканка Пермі (Росія) довела протилежне. Через дев’ять хвилин після настання клінічної смерті дівчина знову повернулася до життя.

Після несподіваної і досить тривалої за традиційними медичними мірками клінічної смерті, роботу серця вдалося заново запустити. Пацієнтка кілька тижнів пробула в глибокій комі, і лікарі не подавали ніяких надій. Але через деякий час їм все ж вдалося вивести дівчину з цього стану і почати процес реабілітації. Це виявилося досить складним завданням …

Спочатку потерпіла не могла обходитися без апарату штучного дихання, їй знадобилося відновлювати зір, повертати здатність засвоювати їжу і самостійно ходити.

Після комплексного курсу реабілітації пацієнтці за допомогою професіоналів все ж вдалося відстояти право на нормальне життя.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про корисні властивості білого рису

Цей випадок вважається унікальним, оскільки відновлення пацієнтів після такого тривалого перебування в комі вдається нечасто. В даний час процес адаптації триває. На жаль, у дівчини амнезія, вона зовсім нічого не пам’ятає за останні п’ять років. Але є також безліч приводів для радості: навіть лікарі називають історію її «повернення» дивом. Нагадаємо, що три роки тому ще одну пацієнтку вдалося повернути до життя після клінічної смерті: австралійка Ванесса Танаса перебувала на межі смерті 42 хвилини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ ВСТАНОВИЛИ КОНТАКТ З ПАЦІЄНТАМИ В КОМІ