Вести здоровий спосіб життя можна і без фізичних вправ. І шість простих способів вам у цьому допоможуть.

Фізичні вправи багато хто не любить. Але насправді вони можуть і не потрібні при здоровому способі життя. Ось на яких пунктах вам справді потрібно зосередити свою увагу.

Пити воду та уникати зневоднення. Для нормальної роботи організм потребує води. Завдяки їй підтримується необхідна температура тіла, організм усуває відходи, захищає тканини та суглоби. Фахівці з Національної академії наук, інженерії та медицини США радять чоловікам на день пити приблизно 15,5 чашок води на день, жінкам – близько 11,5 чашок, пише Eat This, Not That.

Чи не сидіти на місці. У дослідженні, опублікованому в Annals of Internal Medicine, йдеться, що між передчасною смертю та тривалим сидінням існує зв’язок. Також малорухливий спосіб життя може призвести до старечого недоумства, до багатьох видів раку, депресії, діабету, проблем із серцем, збільшення ваги. Причому навіть «смоктання» може бути корисним: за день так можна спалити до 350 кілокалорій.

Купувати продукти в Інтернеті відповідно до збалансованої дієти. Якщо ви любите перекушування, то вам, швидше за все, доведеться з ними змиритися. Але важливо, щоб вони складалися з корисних продуктів. Крім того, у дослідженні, результати якого опубліковані в Journal of Nutrition Education and Behavior, було виявлено, що ті, хто купує їжу в Інтернеті, замовляють менше «шкідливої» їжі.

Підніматися під час кожної прогулянки сходами. Це допоможе вам робити більше кроків на день. Наукове дослідження, опубліковане Harvard Health Publishing, показало, що жінки, які проходять в середньому в день 4400 кроків, знижують ймовірність смерті на 41%.

Спати достатньо годин. Центри з контролю та профілактики захворювань США відзначають, що людям 18-60 років необхідно щоночі 7 і більше годин сну. Нестача сну може сприяти підвищенню ймовірності розвитку хронічних проблем зі здоров’ям, у тому числі депресії, ожиріння, діабету 2 типу хвороб серця.

Позбутися занепокоєння та стресу. Представники клініки Майо зазначають, що для боротьби зі стресом потрібно дотримуватись правильної дієти, висипатись, залишатися активними. Корисні в цьому плані і розслаблюючі техніки, включаючи масаж, йогу, медитацію, глибоке дихання.