Серцево-судинні захворювання є однією з головних причин передчасної смерті. У числі кращих способів захисту від них знаходяться фізичні вправи. Однак питання про те, якого мінімуму активності буде достатньо для хорошого здоров’я, до сих пір залишався відкритим.

Тепер нове дослідження, опубліковане в журналі Heart, показало, що всього 20 хвилин в день помірних навантажень достатньо, щоб знизити ризик серцевих захворювань у людей у віці 70-75 років.

Дослідники з Університету Падуї в Італії відстежували серцеві захворювання серед 3000 учасників у віці старше 65 років протягом двох десятиліть, а також рівень їх фізичної активності.

Помірна фізична активність включала ходьбу, боулінг і риболовлю, а енергійна активність – садівництво, тренування в спортзалі, їзду на велосипеді, танці і плавання. Результати показали, що користь від фізичних вправ була більшою у людей у віці 70-75 років, ніж у старших добровольців.

Проте вчені відзначили, що в дослідженні вони покладалися на пам’ять учасників, а їх активність оцінювалася суб’єктивно. Точних даних про кількість вправ, які добровольці виконували в певному віці, не було.