Якщо їсти ці продукти як можна частіше, ризик каменів в жовчному міхурі буде зведений до мінімуму.

Навіть якщо у вас немає проблем з жовчним міхуром, варто частіше включати перераховані продукти в свій раціон — вони корисні для всіх органів травної системи і роблять нас більш здоровими, активними і навіть веселими.

Насіння льону

По-перше, це насіння – чемпіони за вмістом клітковини, дефіцит якої в тій чи іншій мірі відчуває майже кожен з нас. А, по-друге, в лляному насінні багато корисних жирів, які необхідні для нормальної роботи жовчного міхура.

Авокадо

Авокадо – справжній суперфуд, він багатий багатьма важливими вітамінами, мікроелементами і корисними речовинами, в тому числі і калієм. Калій допомагає нам підтримувати баланс рідини і електролітів, порушення якого загрожує хворобами жовчного міхура і утворенням каменів.

Квасоля

Квасоля особливо корисна для тих, в чиєму раціоні багато жиру або холестерину: рослинний білок допомагає запобігти утворенню і кристалізацію каменів в жовчному міхурі, які практично неминучі при зловживанні червоним м’ясом або жирною їжею.

Апельсин

Огляд досліджень, опублікований в 2015 році, підтвердив, що вітамін С надає профілактичний вплив, не дозволяючи утворюватися камінню в жовчному міхурі. А апельсини, як відомо, справжні чемпіони за вмістом цього вітаміну.

Броколі і рукола

А також будь-які інші овочі та зелень, що мають гіркуватий присмак, дуже корисні для здоров’я травної системи і допомагають жовчному міхурі контролювати кількість вироблюваної жовчі. Особливо корисно їсти гіркуваті овочі і зелене м’ясо або жирну їжу.

Гарбузове насіння

Магній – ще один мікроелемент, необхідний для здоров’я жовчного міхура. Він дозволяє вивести надлишки кальцію, який, накопичуючись і отвердевая, і утворює камені. Магнію багато в шпинаті, броколі, але особливо багаті їм насіння гарбуза.

Вода

Вище ми вже згадували, як важливий для нормальної роботи сечового міхура баланс вологи і електролітів. Додамо тільки, що вода допомагає виводити з організму жовч – і тому що важливо не забувати пити її протягом усього дня.

Буряк

У буряку багато бетаїну – речовини, яка допомагає захистити печінку і стимулює надходження жовчі для розщеплення жиру. Намагайтеся їсти буряк хоча б двічі на тиждень, а краще — ще частіше.

Квашена капуста

Квашена капуста – один з найефективніших пробіотиків, які допомагають підтримувати достатню кількість корисних бактерій в кишечнику. Причому тут здоров’я жовчного міхура? Чим краще відчуває себе кишечник, тим менше навантаження на жовчний міхур і нижче потреба в жовчі.