Генетика визначає приблизний зріст, якого досягне в зрілості ваша дитина. Однак це не єдиний фактор.

Доктор Наталі Мут, педіатр Американської академії педіатрії, стверджує, що передбачити ріст дитини зі 100% точністю неможливо. Існує формула (хоча і володіє 10% похибкою), яка допомагає припустити ріст дитини в майбутньому:

(зріст матері (см) + зріст батька (см) + 13 см)/2 = зріст дитини

Інші визначає фактори

Хоча доктор Мут підкреслює, що зростання дитини в значній мірі диктується генетикою, інші різноманітні фактори можуть вплинути на його досягнення зумовленого генетикою росту.

Доктор додає: «Наприклад, фізичні вправи середньої тяжкості можуть позитивно позначитися на рості дитини, в той час як підвищене фізичне навантаження може, навпаки, загальмувати її ріст. Найчастіше з таким ефектом стикаються спортсмени, які тренуються більше 18 годин на тиждень і обмежують споживання калорій — особливо це стосується хлопчиків-гімнастів. Крім важких видів спорту, на рості дівчаток може негативно позначитися надмірна вага, через яку у них раніше починається період статевого дозрівання і загальмовується зростання. А ось на хлопчиків цей фактор не впливає».

Як же впливає на ріст дитини харчування? На це доктор Мут відповідає: «Чи п’є ваша дитина багато молока і їсть броколі чи ні — головне, щоб в її раціоні було достатньо поживних речовин і калорій для здорового розвитку. Однак сама дієта на рості дитини, швидше за все, не позначиться».

При цьому доктор додає: «Здоровий сон, уникнення ожиріння і суттєвої нестачі ваги, а також повноцінне збалансоване харчування допоможуть вашій дитині досягти свій генетичний потенціал росту».

Слідкуйте за ростом

В принципі, не варто переживати з приводу росту, якого може досягти ваша дитина. Тим не менш, на кожному прийомі у педіатра потрібно обговорювати ріст дитини. «Якщо між очікуваним ростом дитини і його дійсним зростом спостерігається значна відмінність, лікар допоможе вам визначити фактори, які стали причиною такої невідповідності», — додає доктор Мут.