Чому м’язи здуваються?

Чому програми на обсяг і пампінг не працюють, а після припинення тренувань м’язи здуваються? Який тренінг дійсно активізує ріст м’язів?

Чому м'язи здуваються?

Що таке пампінг?

Тренінгом на обсяг («пампінгом») є будь-яка програма, що включає велику (від 5 до 20 і вище) кількість сетів на кожну частину тіла, високу кількість повторень вправи (10-15 на кожен підхід) і маленький інтервал відпочинку (30-60 секунд ).

Програми на пампінг були популярні в стероїдні вісімдесяті, і тоді про них багато писали спортивні журнали. Враховуючи, що більша частина україномовних матеріалів інтернету – переклади тих самих журналів, цим і пояснюється популярність пампінга.

Як працює такий тренінг?

Перш за все такий тренінг діє на енергетичні депо м’язів і саркоплазми, вимиваючи більшу частину глікогену і запасів креатин фосфату. Коли калорії, вуглеводи і креатин знову виявляються доступні, відбувається їх накопичення вище колишнього рівня.

Організм звичайної людини не може одночасно перенаповнити енергетичні депо і запускати механізми росту м’язів. Пріоритет віддається збільшенню обсягу депо, і візуальний ріст іде тільки за рахунок цього.

Ріст м’язів при пампінгу

Як Ukrhealth вже писав, зазвичай ріст м’язів на 80% обумовлений зростанням сполучної тканини, і на 20% – збільшенням обсягу живильної рідини навколо м’язового волокна. Як зрозуміло з пояснення вище, при пампінгу сама м’язова тканина практично не росте.

Щоб підтримувати більш складні тренування тіло вчиться накопичувати більше енергії шляхом збільшення капілярів в м’язах і обсягу живильної рідини. Але як тільки тренування припиняються, організм швидко позбавляється від цих безглуздих запасів.

Чому такий тренінг не працює?

Новачки занадто покладаються на поради тренерів і дивних форумів в інтернеті: бажаючи прокачати «трапеції і ікри», вони поєднують ізолюючі і базові вправи, а в гонитві за стрункістю – силові і кардіо тренування. У підсумку, вони не отримують нічого.

Прийшовши в спортзал, багато спершу витрачають дорогоцінну енергію двадцятихвилинним бігом (називаючи це розминкою), потім вимивають залишки глікогену пампінгом, і добивають все це ще одним двадцятихвилинним бігом, щиро вважаючи, що так вони спалюють жир.

Чому м’язи втрачають об’єм?

Якщо при постійних тренуваннях на пампінг людина посилено харчується, вживає спортивні добавки до і після заняття, то ріст м’язів дійсно відбудеться. Але, на жаль, здебільшого за рахунок збільшення обсягів енергетичних депо.

Тут важливо відзначити, що зростання відбулося скоріше всупереч безглуздим тренуванням, а не завдяки їм. Як тільки тренінг припиняться, і тілу не потрібно буде тримати енергетичні депо заповненими, воно їх спустошить, а м’язи в буквальному сенсі здуються.

Переваги базової програми

Будучи силовим тренінгом, базова програма працює інакше. Велика вага, низька кількість повторів, невелика кількість сетів і великі інтервали відпочинку не дозволяють спустошити енергетичні депо, зберігаючи енергію для росту м’язового волокна.

Фізичне навантаження провокує вироблення ензимів і гормонів, які активізують ріст м’язів, і тіло має достатньо енергії, щоб ці м’язи росли. Саме тому при базовій програмі м’язи ростуть не за рахунок об’єму рідини, а за рахунок м’язового волокна.

Чи поганий тренінг на пампінг?

На завершення варто зазначити, що сам по собі тренінг на пампінг не є поганим – треба лише вміти правильно його використовувати в поєднанні з іншими видами тренінгу, а так само з повним розумінням того, що ви робите і навіщо ви це робите.

Але приходити в спортзал, виконувати десять вправ по 4-5 сетів в 10-15 повторень, бажаючи збільшити м’язи припливом крові і спостерігати певний прогрес обсягу після тренінгу – принципово неправильний шлях росту м’язів. І харчування тут не допоможе.

Причина, по якій м’язи «здуваються» після припинення занять проста: тренінг на пампінг не викликає зростання м’язової тканини, і збільшення обсягу йде по зовсім іншому механізму. Для росту м’язів потрібний силовий тренінг з низькою кількістю повторень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОСТУТЬ М’ЯЗИ?

ПОМИЛКИ ТРЕНІНГУ НА РІСТ М’ЯЗІВ

ПРОГРАМА НА М’ЯЗИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News