Чому програми на обсяг і пампінг не працюють, а після припинення тренувань м’язи здуваються? Який тренінг дійсно активізує ріст м’язів?

Що таке пампінг?

Тренінгом на обсяг («пампінгом») є будь-яка програма, що включає велику (від 5 до 20 і вище) кількість сетів на кожну частину тіла, високу кількість повторень вправи (10-15 на кожен підхід) і маленький інтервал відпочинку (30-60 секунд ).

Програми на пампінг були популярні в стероїдні вісімдесяті, і тоді про них багато писали спортивні журнали. Враховуючи, що більша частина україномовних матеріалів інтернету – переклади тих самих журналів, цим і пояснюється популярність пампінга.

Як працює такий тренінг?

Перш за все такий тренінг діє на енергетичні депо м’язів і саркоплазми, вимиваючи більшу частину глікогену і запасів креатин фосфату. Коли калорії, вуглеводи і креатин знову виявляються доступні, відбувається їх накопичення вище колишнього рівня.

Організм звичайної людини не може одночасно перенаповнити енергетичні депо і запускати механізми росту м’язів. Пріоритет віддається збільшенню обсягу депо, і візуальний ріст іде тільки за рахунок цього.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?
Ріст м’язів при пампінгу

Як Ukrhealth вже писав, зазвичай ріст м’язів на 80% обумовлений зростанням сполучної тканини, і на 20% – збільшенням обсягу живильної рідини навколо м’язового волокна. Як зрозуміло з пояснення вище, при пампінгу сама м’язова тканина практично не росте.

Щоб підтримувати більш складні тренування тіло вчиться накопичувати більше енергії шляхом збільшення капілярів в м’язах і обсягу живильної рідини. Але як тільки тренування припиняються, організм швидко позбавляється від цих безглуздих запасів.

Чому такий тренінг не працює?

Новачки занадто покладаються на поради тренерів і дивних форумів в інтернеті: бажаючи прокачати «трапеції і ікри», вони поєднують ізолюючі і базові вправи, а в гонитві за стрункістю – силові і кардіо тренування. У підсумку, вони не отримують нічого.

Прийшовши в спортзал, багато спершу витрачають дорогоцінну енергію двадцятихвилинним бігом (називаючи це розминкою), потім вимивають залишки глікогену пампінгом, і добивають все це ще одним двадцятихвилинним бігом, щиро вважаючи, що так вони спалюють жир.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Чому м’язи втрачають об’єм?

Якщо при постійних тренуваннях на пампінг людина посилено харчується, вживає спортивні добавки до і після заняття, то ріст м’язів дійсно відбудеться. Але, на жаль, здебільшого за рахунок збільшення обсягів енергетичних депо.

Тут важливо відзначити, що зростання відбулося скоріше всупереч безглуздим тренуванням, а не завдяки їм. Як тільки тренінг припиняться, і тілу не потрібно буде тримати енергетичні депо заповненими, воно їх спустошить, а м’язи в буквальному сенсі здуються.

Переваги базової програми

Будучи силовим тренінгом, базова програма працює інакше. Велика вага, низька кількість повторів, невелика кількість сетів і великі інтервали відпочинку не дозволяють спустошити енергетичні депо, зберігаючи енергію для росту м’язового волокна.

Фізичне навантаження провокує вироблення ензимів і гормонів, які активізують ріст м’язів, і тіло має достатньо енергії, щоб ці м’язи росли. Саме тому при базовій програмі м’язи ростуть не за рахунок об’єму рідини, а за рахунок м’язового волокна.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Чи поганий тренінг на пампінг?

На завершення варто зазначити, що сам по собі тренінг на пампінг не є поганим – треба лише вміти правильно його використовувати в поєднанні з іншими видами тренінгу, а так само з повним розумінням того, що ви робите і навіщо ви це робите.

Але приходити в спортзал, виконувати десять вправ по 4-5 сетів в 10-15 повторень, бажаючи збільшити м’язи припливом крові і спостерігати певний прогрес обсягу після тренінгу – принципово неправильний шлях росту м’язів. І харчування тут не допоможе.

Причина, по якій м’язи «здуваються» після припинення занять проста: тренінг на пампінг не викликає зростання м’язової тканини, і збільшення обсягу йде по зовсім іншому механізму. Для росту м’язів потрібний силовий тренінг з низькою кількістю повторень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОСТУТЬ М’ЯЗИ?

ПОМИЛКИ ТРЕНІНГУ НА РІСТ М’ЯЗІВ

ПРОГРАМА НА М’ЯЗИ