Як ви п’єте чай – сам по собі або обов’язково вприкуску? Вчені стверджують: від того, що саме вибирається в компанію до чаю, залежить засвоєння цього напою, а також ступінь його користі.

Чай з молоком. Багато хто любить пити чай з молоком, – але чи корисно це? За словами науковців, молоко посилює сечогінні властивості чаю, а також знижує його тонізуючий, підбадьорливий ефект чаю. З іншого боку, при підвищеній кислотності чай з молоком може покращувати самопочуття.

Чай з цукром. Чорний чай з цукром стимулює мозковий кровообіг, і навіть одна чашка солодкого чорного чаю може позбавити від головного болю. Науці відомо, що чайна заварка в реакції з цукром синтезує речовини, катехіни, здатні бути сильним анальгетиком, а також надають антимікробну дію. У минулому чорний чай з цукром призначався хворим на дизентерію. Але в той же час цукор в цьому напої не дає організму засвоювати вітамін В1, життєво необхідний для нормальної роботи нервової системи.

Чай з медом. Мед в кількості двох-трьох чайних ложок в день покращує обмін речовин, при цьому найбільш добре мед засвоюється в поєднанні з зеленим чаєм – строго не гарячим, не вище 45-50 градусів. Потрібно мати на увазі, що чай підсилює потогінні властивості меду.

Чай з лимоном. Речовини чаю, як чорного, так і зеленого, значно покращують всмоктування аскорбінової кислоти, – лимон, кинутий в чай, стає вдвічі корисніше як джерело вітаміну С.

Чай з шоколадом. Поєднання темного або гіркого шоколаду з чайними танінами набагато активніше стимулює мозковий кровообіг. Чай з шоколадом корисний проти спазмів судин.

Чай з імбиром. З його допомогою можна ефективно боротися із зайвими кілограмами. Крім того, чай з імбиром підвищує фізичний тонус, зміцнює імунну систему, допомагає протистояти інфекціям.

Чай з корицею. Корицю використовують як засіб для схуднення і в поєднанні з чорним чаєм ця її властивість лише посилюється. Чай з корицею також сприяє зміцненню імунітету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ПРАВИЛ КОРИСНОГО ЧАЮ