Дієтолог, член американської професійної асоціації дієтології та харчування Єлизавета Афінська розповіла про те, що харчові звички мають величезний вплив на наш зовнішній вигляд, а також на наше самопочуття.

Дієтолог повідомила, що саме додати до свого раціону, щоб краще виглядати і добре почуватися.

Вона пояснила, що формула довголіття – не така вже й складна, як може здатися на найвибагливіший погляд.

За її словами, для того, щоб довше прожити і при цьому добре виглядати, треба дотримуватися досить простих і банальних, але дуже важливих рекомендацій фахівців:

– Треба висипатися;

– Треба регулярно займатися спортом;

– Треба якнайменше переживати;

– Треба стежити за їжею та постійно оцінювати своє здоров’я.

Що ж до питання краси шкіри, він повністю вимірюється усіма цими чинниками. Якщо до свого раціону ви додасте конкретні продукти, то у вас вийде відразу на кілька років відсунути старіння.

– Нам відомо, що всі джерела вітаміну Е, вітаміну С, бета-каротину та поліфенолів здатні захищати клітини від окислювального стресу, знижувати темпи запалення та сприяти структурній підтримці шкіри.

Вчені вже довели у своїх численних дослідженнях усі ці факти.

Додайте до свого раціону такі продукти:
– Манго допомагає зменшити глибину та кількість зморшок. А в ньому дуже багато вітаміну С, каротиноїдів і флавоноїдів. Манго краще вживати у свіжому вигляді, але підійде і заморожений фрукт. Половину склянки замороженого продукту можна додати до смузі замість того ж банана – буде і корисно, і смачно.

– У помідорах багато антиоксиданту лікопіну, який підвищує рівень захисту шкіри від фотостаріння. Лікопін при нагріванні стає більш біодоступним. Це означає, що ви отримуєте набагато більше лікопіну зі звичайного томатного супу, ніж просто помідорів.

– Капуста кейл може збільшити виробництво колагену. А колаген – найважливіше для пружної шкіри. Кейл також містить безліч каротиноїдів, глюкозинолатів, вітаміну С.

– Я обожнюю капусту кейл – у ній мало оксалатів, а капустяний кальцій засвоюється навіть краще, ніж із цільного молока, – розповіла Ліза Афінська. – Кейл, можливо, не дуже приємний у салатах, зате він чудовий у смузі.

– Мигдаль також скорочує глибину пігментації та зморшки завдяки токоферолу, жирам та поліфенолам. Його треба додавати до десертів, салатів або просто брати з собою на роботу – як перекус.