Інсульт характеризується порушенням припливу крові до мозку, якому передує розрив судини чи закупорка судин тромбом.

У передінсультному стані людина не може повністю посміхнутися, оскільки половина рота опускається вниз. Його рухи стають некоординованими, а слабкість не дозволяє підняти обидві руки. Мова пацієнта втрачає виразність, слова не вдається розрізнити. Якщо всі ці ознаки з’явилися одночасно, потрібна термінова медична допомога.

Професор Единбурзького університету Мартін Денніс уточнив, що є й інші симптоми, на які люди часто не звертають уваги або не знають, що вони є провісниками інсульту.

Він вказав на оніміння кистей рук, кінцівок та частини обличчя. Професор пояснив, що це пов’язано зі здавлюванням нерва, особливо, якщо людина тривалий час перебувала у сидячому або лежачому положенні. Турбуватися варто, коли одночасно німіють обличчя та рука, або рука та нога.

У передінсультному стані люди також втрачають здатність до розуміння чужої мови. Вони зненацька можуть втратити навіть пам’ять, розповідає професор. Багато хто не знає про те, що цей сигнал повідомляє про наближення інсульту.

«Люди, у яких виникає афазія та дисфазія (труднощі з розумінням мови), починають плутати слова. Вони не можуть щось сказати або зрозуміти, що говорять їм. Вони також можуть втратити здатність писати і читати. Непрофесіонали сказали б, що такі люди спантеличені або нічого не пам’ятають, тому що не можуть відповісти на запитання», – наводить слова Денніса Daily Express.

До неочевидних симптомів також входить втрата зору на одне або обидва ока, оскільки кров перестає надходити і в органи зору. Людина відчуває сильне запаморочення, якого при інсульті додаються слабкість, двоїння у власних очах, сплутаність мови і оніміння кінцівок.

Лікарі також відзначають наявність сильного головного болю у пацієнтів у передінсультному стані. Цей симптом говорить про порушення кровообігу в мозку або навіть крововиливу. Якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою, то людина ризикує залишитися інвалідом.