Вітамін С дуже важливий для імунітету людини, також він бере участь у багатьох процесах. Серед головних його джерел: болгарський перець, помідор, ківі, апельсин, грейпфрут, полуниця і шпинат.

Про це повідомила відомий дієтолог Вікторія Кляуз на своїй сторінці в Instagram. За її словами, добова потреба жінок в цьому вітаміні – 75 мг, чоловіків – 90 мг. А тим, хто курить, потрібно додати ще 35 мг.

Кляуз зазначила, що максимально безпечна доза для дорослих – 2 г.

“Вітамін С бере участь у синтезі колагену і л-карнітину, антиоксидант, важливий для імунітету і засвоєння негемового заліза”, – написала дієтолог.

Читайте також:  Урологи перерахували продукти, які зміцнюють здоров'я нирок

За словами Кляуз, у тілі людини він не синтезується. При вживанні 1 г і більше – абсорбція знижується на 50%, а надлишок виводиться з сечею, не затримуючись в організмі.

“Джерела: болгарський перець, помідори, ківі, апельсин, грейпфрут, полуниця, шпинат. Виходить, що один середній апельсин або ківі на день повністю покриють добову потребу в цьому вітаміні”, – наголосила вона.

Дієтолог зазначила, що його профілактичний прийом у дозі 200 мг на день не впливає на частоту захворюваності застудами, як і надвисокі дози вітаміну С (1-2 г) під час появи перших симптомів не пов’язані з тривалістю хвороби.

Читайте також:  Правильний сон для підтримки молодості та здоров'я шкіри: поради лікаря-косметолога

“Саме тому важливо не тільки в періоди епідемій їсти апельсини і пити чай з лимоном, а щодня стежити за своїм харчуванням – тоді жодні застуди не страшні”, – підсумувала Кляуз.

https://www.instagram.com/p/B2My6pZo0bx/?utm_source=ig_web_copy_link

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News