За словами медиків, деякі продукти можуть нашкодити суглобам, особливо якщо з ними вже виникали які-небудь проблеми.

Від хвороб суглобів так чи інакше страждають майже 40 відсотків українців, відзначають лікарі.

Так, при артритах протипоказані насичені жири, які містяться, наприклад, в сирі, жирному м’ясі і вершковому маслі. Для людей з ослабленими суглобами шкідливі трансжири, які містяться в фастфуді, тортах, тістечок, сирних сирках. Все це може сприяти запальному процесу.

Щоб не допускати загострень, лікарі рекомендують контролювати споживання солі. А при ревматоїдному артриті біль може посилитися через страви з високим вмістом цукру.

Дуже корисно ввести в свій щоденний раціон тим, у кого болять суглоби, багаті хондопротекторами (тобто речовинами, поліпшують структуру хряща) курячі й м’ясні хрящі. Багато корисного містять в собі рибні страви. Тому в країнах, національна кухня яких включає в себе морепродукти, відсоток артрозів набагато нижчий.

Найпоширеніші хвороби суглобів – артрит і артроз. Артрити – група захворювань, при яких первинно запалення суглоба. Причиною може бути інфекція, іноді цілком нешкідлива, на зразок застуди. Артроз — теж ціла група захворювань, для яких характерні первинні зміни тканин суглоба, найчастіше вони виникають з віком або після травми.