Від інсульту щорічно вмирають мільйони людей у всьому світі, але з кожним роком їх число скорочується. Незважаючи на більш низькі показники смертності, цей тягар продовжує зростати через старіння населення. Вживання заходів щодо поліпшення здоров’я серцево-судинної системи за допомогою дієти має першорядне значення. На щастя, смачний овоч, що вживається в помірних кількостях, може знизити ризик до 24%.

Дієтолог Сара Пфлуградт назвала продукти з високим вмістом калію, такі як картопля, банани, помідори, чорнослив, диня і соєві боби, можуть допомогти вам підтримувати здоровий кров’яний тиск – провідний фактор ризику інсульту.

Продукти, багаті магнієм, такі як шпинат, також знижують ризик інсульту. Нове дослідження показує, що якщо люди похилого віку хочуть знизити ризик інсульту, найкраще, що вони можуть зробити, – це їсти більше продуктів з високим вмістом калію.

Люди, чия дієта містить багато цих продуктів, менш схильні до інсульту, ніж ті, хто отримує мало мінералів. Шведські дослідники проаналізували 10 міжнародних досліджень за участю понад 200 000 людей середнього та похилого віку. Більш високе споживання калію знижує ризик інсульту на 24 відсотки у людей з високим кров’яним тиском.

Все, що потрібно, – це додаткові дві-три порції фруктів або овочів в день.

Калій – це електроліт, необхідний для підтримки балансу рідини в організмі і бере участь в регуляції артеріального тиску. Однак деяким людям потрібно бути обережними з калієм, в тому числі людям із захворюванням нирок або тим, хто приймає певні ліки від артеріального тиску.