Німецькі медики, які виступили експертами на порталі Freundin.de, попередили, що на занадто високий рівень цукру в крові можуть вказувати ознаки, які часто сприймаються як симптоми незначних нездужань. Фахівці назвали такі “нешкідливі” зміни в роботі організму.

Одним з перших ознак занадто високого рівня цукру в крові є зросле бажання пити для втамування спраги і почастішали походи в туалет «по-маленькому», в тому числі ночами. За словами медиків, це пов’язано з роботою регуляційних механізмів тіла, яке намагається звільнитися від надлишків цукру: спрага і пиття рідин допомагають від згущення крові через підвищену концентрацію глюкози, сечовипускання виводить її з організму.

Іншою ознакою занадто високого рівня цукру є періодичні напади втоми, занепаду сил. Медики пояснюють, що подібна слабкість виникає як наслідок згущення крові, що впливає на уповільнення кровотоку по органах і тканинах. Їх клітини недоотримує кисень і поживні речовини, що провокує відчуття виснаженості.

Серед інших початкових ознак – проблеми зору (розпливчастість в очах, труднощі при читанні), погіршення пам’яті та інших когнітивних функцій. Надмірний вміст цукру погіршує роботу мозку, коли викликає порушення в кровообігу, – при цьому підвищується ризик хвороби Альцгеймера, відзначають німецькі експерти.

Також ознакою занадто високого рівня цукру в крові є неприємні відчуття в кінцівках: печіння, різі, поколювання, біль. Подібні порушення виникають у зв’язку з пошкодженням нервових волокон, що забезпечують нормальну температурну і больову чутливість. Особливо важливо звертати увагу на нічні болі в ногах.

Вчені закликають не ігнорувати дані прояви. Підвищений вміст глюкози в крові може бути сигналом з’явився у людини передіабету і діабету. Без корекції і терапії даний стан загрожує розвитком вкрай небезпечних порушень серця, нирок, мозку, підшлункової залози.