Вчені вважають, що чай є тим напоєм, який люди можуть легко додавати у свій щоденний раціон, роблячи його кориснішим, а також роблячи життя здоровішим і довгим.

До складу чорного та зеленого чаю входять сполуки флавоноїди – вони зміцнюють імунну систему, допомагаючи організму ефективніше боротися з бактеріальною або вірусною інфекцією. З’являється все більше дослідницьких даних, які демонструють, що чай може покращити здоров’я людини у багатьох відношеннях.

У короткостроковій перспективі чашка помірно гарячого чаю може послабити дію стресу, допомагає з концентрацією, зменшує втому. У свою чергу, окремий австралійський огляд показав, що люди, які випивають від однієї до п’яти чашок чаю на день, менш схильні до ризику недоумства.

Читайте також:  Як прийти до норми після стресу: психотерапевт назвав ефективні способи

Дослідження показують, що «щоденна чашка чаю може знизити ризик інсульту чи серцевих захворювань на 4 відсотки, а ризик смерті молодим – на 1,5 відсотка».

Крім того, імовірно, флавоноїди чаю можуть допомогти знизити ризик деяких видів раку, наприклад, колоректального. У той самий час сам чай – якщо він випивається занадто гірким, – здатний стати провокуючим чинником, сприяючи розвитку раку стравоходу. Напій слід вживати лише теплим.

Також у чай не слід класти цукор, якісь підсолоджувачі. Можна додавати трохи лимонного соку, ягоди, шипшини, м’яти, ромашки.