Дослідники вже давно цікавляться зв’язком між зростанням людини та її схильністю до різних захворювань. За результатами проведених досліджень стало зрозумілим, що зростання може впливати на ризик розвитку небезпечних захворювань. Однак питання про те, чи високі чи низькі люди більш схильні до цього ризику, залишається не до кінця розгаданим.

Кардіологи з Фінляндії провели широке дослідження в 2010 році, аналізуючи дані 3 мільйонів людей. Їхнє дослідження виявило, що у людей високого зросту (173 см і вище) ймовірність розвитку ішемічної хвороби або атеросклерозу значно нижча. Крім того, ризик інфаркту знижується у високих людей на 50% і також у них зменшується ймовірність утворення тромбів.

Втім, фахівці підкреслюють, що низькорослі люди теж мають свої переваги. Нещодавні дослідження вказують на те, що у них нижча ймовірність розвитку раку, включаючи колоректальний рак. Офтальмологічні дослідження підтверджують, що кожен 10-сантиметровий приріст зростання збільшує ризик ракових захворювань на 10-14%. Це пов’язано з більш інтенсивним поділом клітин та великою кількістю мутацій у високих людей, повідомляє кардіолог Герман Гандельман.

Отже, результати наукових досліджень натякають на зв’язок між зростанням та ризиком розвитку певних захворювань. Однак для повного розуміння механізмів зв’язку потрібні додаткові дослідження. Це, своєю чергою, допоможе розробити ефективніші стратегії профілактик.