У холодні місяці починається збільшення у вазі, і щоб уникнути небажаних зайвих кілограмів, потрібно слідувати взимку певним харчовим звичкам, констатують фахівці.

Зарубіжний дієтолог Алекс Руані розповів, що допомагає взимку від зайвої ваги. Його рекомендації щодо профілактики ожиріння опублікувало видання The Times.

Лікар заявив, що одним із способів зберегти стрункість є відмова від пізніх прийомів їжі. Між останньою за день порцією їжі та укладенням у ліжко має пройти три чи чотири години, наголосив Руані.

У раціоні, за словами експерта, обов’язково має бути присутня взимку клітковина. Вживання поживних і водночас багатих на клітковину продуктів є ефективною профілактикою переїдання, надмірного апетиту, надмірного поглинання калорій. Клітковину потрібно одержати із фруктів, овочів, горіхів, бобових, цільнозернових продуктів.

“Також варто один раз на день з’їдати йогурт без смакових добавок, тому що це допомагає підтримувати здоровий мікробіом кишечника і втамовувати голод за рахунок вмісту білка”, – додав доктор Руані.

Експерт звернув увагу на важливість рухової активності, вправ, занять спортом. Дієтолог констатував, що найбільш відчутного результату у підтримці фізичної форми можна досягти лише поєднуючи правильний раціон із навантаженнями. Взимку важливо виділяти на вправи хоча б кілька хвилин на день, а також якомога частіше ходити пішки.