Дієтолог Оксана Скиталінська пояснила причини, за якими людина відчуває тягу до солоного, солодкого і жирного. Експерт впевнена, що основним фактором виступає багаторічна еволюція.

Експерт звернула увагу, що саме під впливом еволюції людина навчилася запасати енергію. Мозок відмінно справляється з виконанням цього завдання, провокуючи апетит до солодкого, жирного і солоного.

Завдяки цьому вдавалося виживати навіть у важкі часи. Натрій сприяв нормальній роботі м’язової тканини в ті періоди, коли доводилося харчуватися рослинною їжею.

З тих пір багато чого змінилося, голод і дефіцит продовольства залишилися в минулому, але еволюції про це невідомо. “Шкідливі” продукти змушують організм генерувати дофамін. Саме тому людина починає відчувати дискомфорт, коли сідає на дієту. Виливатися це може в тому числі в зриви і напади переїдання.

Читайте також:  Медики назвали пил однією з серйозних причин онкології

Дієтолог впевнена, що можна дозволяти собі деякі «заборонені» продукти, однак це необхідно компенсувати за рахунок прогулянок на свіжому повітрі або занять спортом. В такому випадку вдасться запобігти накопиченню жиру.