Дієтолог Оксана Скиталінська пояснила причини, за якими людина відчуває тягу до солоного, солодкого і жирного. Експерт впевнена, що основним фактором виступає багаторічна еволюція.

Експерт звернула увагу, що саме під впливом еволюції людина навчилася запасати енергію. Мозок відмінно справляється з виконанням цього завдання, провокуючи апетит до солодкого, жирного і солоного.

Завдяки цьому вдавалося виживати навіть у важкі часи. Натрій сприяв нормальній роботі м’язової тканини в ті періоди, коли доводилося харчуватися рослинною їжею.

З тих пір багато чого змінилося, голод і дефіцит продовольства залишилися в минулому, але еволюції про це невідомо. “Шкідливі” продукти змушують організм генерувати дофамін. Саме тому людина починає відчувати дискомфорт, коли сідає на дієту. Виливатися це може в тому числі в зриви і напади переїдання.

Читайте також:  Названі продукти та напої, які допомагають позбавитися неприємного запаху тіла

Дієтолог впевнена, що можна дозволяти собі деякі «заборонені» продукти, однак це необхідно компенсувати за рахунок прогулянок на свіжому повітрі або занять спортом. В такому випадку вдасться запобігти накопиченню жиру.