На сьогоднішній день онкологічні захворювання займають друге місце серед основних причин передчасної смерті. Однак, незважаючи на зловісну репутацію, рак можна запобігти. В значній мірі на це впливає спосіб життя, в тому числі і звички харчування.

На жаль, деякі продукти, що користуються сьогодні особливою популярністю, мають в своєму складі шкідливі речовини, які пов’язані з підвищеному ризику розвитку злоякісних пухлин. В першу чергу, до них відноситься оброблені м’ясні вироби.

Згідно ВООЗ, цей тип м’яса включає в себе продукти, які піддавалися різним процесам обробки для поліпшення смаку або продовження терміну придатності, наприклад, соління, консервування і копчення. В результаті таких процесів в м’ясі з’являються канцерогенні сполуки, які підвищують ризик розвитку раку кишечника, підшлункової залози і простати, повідомляє Foodnews.

Ще одним ворогом здоров’ю вважається рафінований цукор. За словами фахівців, він здатний підвищувати рівень глюкози в крові, знижуючи при цьому чутливість до інсуліну і стимулюючи зростання ракових клітин. Зокрема, тип рафінованого цукру, відомий як кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози (HFCS), пов’язаний з ожирінням, серцево-судинними захворюваннями та раком товстої кишки.

Крім цього, необхідно виключити з раціону так звані «дієтичні» продукти. Лікарі закликають не піддаватися на рекламні виверти і уважно читати склад такої «здорової» їжі на етикетці. Незважаючи на заяви про нульову калорійність і відсутність цукру, дієтичні напої, наприклад, нічим не відрізняються від звичайних газованих або фруктових соків, що містять велику кількість рафінованого цукру. Крім того, через присутність в них аспартама, штучного підсолоджувача, виникає ризик появи не тільки раку, але і синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.

Крім того, слід виключити з раціону попкорн, оскільки він викликає пухлини печінки, легенів і підшлункової залози; вирощений на фермі лосось, так як він містить велику кількість пестицидів і антибіотиків; гідрогенізоване масло через трансжирів, які серйозно збільшують ризик серцево-судинних захворювань і рак грудей, а також консервовані овочі та гриби.