Лікар-дієтолог Артур Моїсеєнко виступив у пресі з думкою про користь і шкідливість молока. Також експерт відповів на питання: чи можна дорослим людям пити молоко?

Популярна сьогодні теорія говорить: організм дорослої людини, на відміну від дитини, не засвоює молоко, так що пити його не варто. До того ж продукт містить насичений жир і сприяє зростанню зайвої ваги.

Дієтолог Моїсеєнко пояснив у бесіді з агентством “Росбалт”, що вважати молоко шкідливим для дорослих людей – неправильно.

За словами фахівця, репутацію молока в сучасному світі грунтовно підірвали псевдонаукові статті.

“Такого роду публікації базуються не на клінічних а на статистичних дослідженнях, різницю між якими простому обивателю побачити складно. В результаті недостовірна інформація розмножується, вносячи сум’яття і перевертаючи наукові факти користі молока”, – висловився експерт.

Користь молока є доведеним науковим фактом, підкреслив лікар. Цей продукт забезпечує організм безліччю корисних речовин, від амінокислот і вітамінів до мінералів і ферментів.

У той же час, уточнив дієтолог, близько 40% дорослих не можуть засвоювати молочний цукор лактозу, який міститься в молоці. Це пов’язано з тим, що з віком тіло починає менше виробляти потрібний для його розщеплення фермент. Тим, у кого розвивається непереносимість молока, слід пити кефір або інші кисломолочні напої, пояснив дієтолог. Іншим молоко піде лише на користь, – за умови його помірного вживання, як і будь-якого іншого продукту.