Лікар-кардіолог Світлана Бикова розповіла про те, які способи профілактики гіпертонії є найбільш ефективними. Зокрема, фахівець порадила контролювати кількість солі, що з’їдається і рухатися не менше 30 хвилин на тиждень.

За словами терапевта, відмова від шкідливих звичок (конкретно – від куріння і вживання алкоголю) може в деяких випадках допомогти відновити тиск без ліків. Інший безвідмовний спосіб поліпшити свої показники артеріального тиску – регулярна фізична активність. Її мінімальний рівень, за словами лікаря, повинні складати щоденні прогулянки пішки по 30 хвилин.

Крім цього необхідно стежити за кількістю солі в щоденному раціоні.

«Споживання солі слід обмежити до 5 грамів на добу. Намагайтеся не досолювати готову їжу», – поділилася рекомендацією Світлана Бикова.

Зусилля, спрямовані на підтримку форми і недопущення набору ваги, також можуть бути способом захистити себе від розвитку вікової гіпертонії, переконана медик. Бикова помітила: кожен зайвий кілограм маси тіла збільшує показники тиску. Лікар порадила їсти менше жирної їжі і більше овочів, фруктів, а також риби і морепродуктів.

Нарешті, уникнути проблем з підвищеним тиском допомагають повноцінний сон і відпочинок, додала фахівець.

Джерело: МедікФорум