Пити лікувальну мінеральну воду здоровій людині не рекомендується, заявила лікарка-дієтологиня Олена Соломатіна.

Дієтологиня Олена Соломатіна розповіла про те, з яким ризиком може бути пов’язано пиття мінеральної води, і кому її взагалі не можна пити.

Соломатіна пояснила, що здоровим людям столову мінеральну воду можна пити без обмежень (з урахуванням розумного добового споживання води в цілому). Свою особисту норму рідини можна розрахувати, помноживши власну вагу (кількість кілограмів) на 30 мілілітрів, розповіла лікарка.

Дієтологиня констатувала: для заповнення балансу рідини в організмі слід робити пару ковтків кожні півгодини.

Що стосується лікувальної мінеральної води, пити її потрібно обачно. Така вода ділиться на лужну і кислотну, призначається строго за показаннями, і здоровій людині її пити взагалі не рекомендується, підкреслила експертка. Лужна мінералка призначається при виразці або гастриті, тоді як кислотні мінеральні води при даних хворобах – табу.

Читайте також:  Звичка стримувати гучне чхання може призвести до втрати слуху

Дієтологиня додала, що при проблемах з шлунково-кишковим трактом може нашкодити навіть столова мінеральна вода: її газ може подразнювати слизову, посилювати наявне в ШКТ запалення.

“При проблемах з стравоходом або шлунком не варто пити будь-яку воду, збагачену вуглекислим газом”, – підкреслила фахівчиня.

Джерело: МедікФорум