Чистюлі, які відстоюють гасло «пісяти в басейні не можна», можуть спати спокійно – під їхні переконання тепер підведена наукова база. Вченими було проведено спеціальне дослідження, що проливає світло на питання про те, наскільки безпечно мочитися в басейні.

Хоча, зрештою, кожна людина сама вирішує, чи пісяти в басейн, вчені з США, автори свіжого дослідження на цю тему, закликають справляти малу нужду тільки в спеціально відведених для цього в місцях. Поведінка людей, які вважають, що в тому, щоб помочитися в басейні, немає нічого «такого», – може виявитися небезпечним для їхнього власного здоров’я і здоров’я оточуючих. Саме до такому висновку прийшли фахівці в результаті свого дослідження, повідомляє журнал Environmental Science & Technology.

Виявляється, навіть професійні плавці дозволяють собі такий грішок, як попісяти в басейні. Однак дослідники заявляють, що при змішуванні сечі і хлорованої води утворюються потенційно небезпечні для здоров’я сполуки.

«Додавання хлору у воду басейнів – найпоширеніший спосіб боротьби з хвороботворними бактеріями і захисту плавців від різних захворювань. Однак, коли люди плавають, бризкаються, грають і одночасно з цим пісяють в басейн, хлор змішується з потом і сечею, утворюючи нові хімічні речовини », – висловилися з данному приводу експерти.

Проаналізувавши склад води в басейнах, вчені з’ясували, що дві речовини такого ряду – трихлорамін (NCl3) і ціаноген хлорид (CNCl), – зустрічаються практично повсюдно. При цьому обидва компоненти можуть призводити до пошкодження легенів, а окремо – до збоїв функцій серця та центральної нервової системи.

Як відзначають самі дослідники, проблема в тому, що поки не вдалося точно виявити, з яких саме частинок поту і сечі утворюються небезпечні хімікати. Експерти вважають, що вся справа в тому, як хлор взаємодіє з сечовою кислотою, яка міститься в сечі і поті. За словами фахівців, хоча деяка кількість сечової кислоти потрапляє в воду з поту, більше 90% її у воді басейнів відбувається саме з сечі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МОЧИТИСЯ В БАСЕЙН НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

КОЛІР СЕЧІ РОЗПОВІСТЬ ПРО ЗДОРОВ’Я