Новий рік – непросте випробування для організму. Безсонна ніч, величезна кількість жирної і солодкої їжі, а зверху ще й надмірні дози алкоголю. Ганна Івашкевич, нутриціологиня, клінічний психолог-дієтолог розповідає, яка кількість майонезу, мандаринів і шампанського не зашкодить здоров’ю.

“Порада абсолютно для всіх — розподіліть свій раціон 31 грудня, як і в інші дні, тобто щільний і збалансований сніданок, обід, легкий перекус і тоді ви точно не станете накидатися на святковий стіл, ніби не їли рік”, – говорить Ганна Івашкевич в інтерв’ю Аіф.

Також важливо, накладати за вечерею правильні порції – уявіть, що ви дорогому ресторані високої кухні, і намагайтеся по ложці спробувати кілька страв. Чого дійсно варто обходити стороною, так це “тазиків з салатами”.

Майонез

“Його краще взагалі уникати. Звичайно, це нелегко, особливо якщо врахувати, що більшість традиційних страв заправляються майонезом. Замініть заправку на оливкову олію, бальзамік або зробіть соус самі. Для тих, хто ні на що не проміняє майонез, порада одна — не заливайте її пачками в салат. Однієї столової ложки буде достатньо”.

Шампанське

На думку експерта, норма шампанського – від одного до трьох келихів. Але тільки в тому випадку, якщо ви п’єте його не на голодний шлунок.

Мандарини

Незважаючи на те, що мандарини, на відміну від перерахованого вище, корисний продукт, з ними варто бути обережними і знати міру.

“Мандаринами теж не варто захоплюватися: 2 або 4 мандарина в день — це норма. Ви ж не хочете провести новорічні канікули з алергією”.

Джерело: МедікФорум