Зелений чай є корисним напоєм і має низку переваг для здоров’я людини. Докладніше про це розповіла дієтолог та спеціаліст у галузі харчування Пакізе Гізем Акгюль.

Експерт нагадала, що і зелений, і чорний чай виготовляється з однієї рослини, ключова різниця полягає в технології обробки. У зеленому листі фіксується більша концентрація поліфенолів, там також набагато більше вітаміну C, якщо порівнювати з чорними.

Одне з досліджень підтвердило наявність у такому чаї вітамінів В1 і В2, він багатий на теанін, відомий своїми розслаблюючими та протистресовими властивостями.

Дієтолог радить не заварювати чай у пластиковій або алюмінієвій тарі, заливати краще доведеною до кипіння або витриманою деякий час після цього водою. Сам процес заварювання має тривати мінімум 4-5 хвилин. Свіжий напій відрізняється трав’янистим ароматом і злегка гіркуватим в’язким смаком.

Акгюль не рекомендує випивати більше трьох чашок зеленого чаю на день. В одній такій ємності об’ємом 250 мл може бути до 100 мг катехінів і 40 г кофеїну. На біоактивні компоненти напою впливають також спосіб і умови заварювання, наскільки листя свіже. З обережністю слід вживати напій та деяким категоріям громадян.

Це в тому числі люди з серцево-судинними та нирковими недугами, особи з дисфункцією щитовидки, ті, хто приймає ліки від діабету. Катехіни, зокрема, можуть впливати на рівень цукру у крові. Додатково проконсультуватися з лікарем не завадить вагітним жінкам і матерям, що годують.

У складі напою є важливий антиоксидант EGCG, а L-теанін сприяє розслабленню та покращенню настрою. За рахунок вітаміну C відбувається зміцнення імунітету, а також зелений чай багатий калієм, фтором, магнієм, фолієвою кислотою та поліфенолами.

Завдяки кофеїну можна підбадьоритися і позбутися втоми, а катехіни роблять капіляри міцнішими. Через напій можна скоротити ризик розвитку ожиріння, позбутися неприємного запаху з рота, знизити загрозу розвитку карієсу. Пити його радять для профілактики раку та скорочення рівня ЛПНГ.