Експерт поділився “серйозними” симптомами, які можуть сигналізувати про те, що рівень холестерину став “смертельним”.

За даними NHS, високий рівень холестерину вважається провісником серйозних проблем зі здоров’ям.

Лікар Родні Фоул сказав:

Якщо не лікувати, високий рівень холестерину з часом може призвести до атеросклерозу. Артерії блокуються жировими речовинами, які називаються бляшками, що може призвести до серцевого нападу та інсульту».

Цей процес, який призводить до закупорки артерій, іноді може призвести до «серйозних та часто фатальних проблем», включаючи критичну ішемію кінцівок. Цей потенційно «фатальний» стан може привернути увагу до основної проблеми – високого рівня холестерину в крові.
«Критична ішемія кінцівок виникає, якщо приплив крові до ніг стає дуже обмеженим».

Проте це не відбувається без появи симптомів. Оскільки цей стан спричинений зниженням припливу крові до ніг, саме в цій галузі можна виявити симптоми.

Доктор Фоул перерахував симптоми критичної ішемії кінцівок:

  • Сильний пекучий біль у ногах і ступнях, який триває навіть під час відпочинку
  • Ваша шкіра стає блідою, блискучою, гладкою та сухою.
  • Незагоєні рани та виразки (відкриті виразки) на ступнях та гомілках.
  • Втрата м’язової маси в ногах
  • Шкіра на пальцях ніг або нижніх кінцівках стає холодною і онімілою, червоніє, а потім чорніє і/або починає опухати і виділяти смердючий гній, викликаючи сильний біль (гангрена)

«Зазвичай рекомендується ангіопластика або шунтування, проте в деяких випадках може знадобитися ампутація нижче за коліно. Якщо ви вважаєте, що у вас розвиваються симптоми критичної ішемії кінцівок, вам слід терміново звернутися до свого терапевта для встановлення діагнозу».