Вчені з Прінстонського університету в США з’ясували, що найбільшу довіру у людей викликають самі звичайні, а зовсім не найпривабливіші обличчя. Виявляється, в такий звичаєвості є свої переваги.

Якщо говорити про зовнішність людини, то багато людей воліли б вважатися привабливими, а не звичайними. Однак американські вчені виявили, що ця звичайність має свої плюси. Люди з середньостатистичними обличчями викликають найбільшу довіру, як повідомляється в журналі Psychological Science. На думку авторів дослідження, попередні роботи на цю тему в значній мірі фокусувалися на тому, як обличчя впливають на сприйняття привабливості людини.

Тепер вчені вирішили подивитися, як зовнішність людини визначає ступінь довіри до його суджень. У ході експерименту вчені створили середньостатистичне жіноче обличчя за допомогою комп’ютера, з’єднавши 92 фотографії. Потім вони придумали привабливе жіноче обличчя, з’єднавши 12 знімків із зображенням облич жінок, які вважалися найкрасивішими – серед них були топ-моделі, кінозірки та інші секс-символи.

На наступному етапі дослідники поєднали ці два знімки, щоб створити галерею з 11 осіб, які варіювалися від менш привабливих до найбільш привабливих. Група студенток розглядала ці фотографії і виносила судження про те, яке обличчя заслуговує довіри. Ступінь цієї довіри оцінювалася за шкалою від 1 до 9. Виявилося, що самі звичайні лиця, що не відрізняються привабливістю або некрасиво, викликали найбільшу довіру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФОРМА І РИСИ ОБЛИЧЧЯ ГОВОРЯТЬ ПРО РІВЕНЬ ІНТЕЛЕКТУ

ВЧЕНІ ВИВЕЛИ ФОРМУЛУ НАЙБІЛЬШОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

ДІАГНОСТИКА ПО ОБЛИЧЧЮ