Багато хто з нас недосипає. Але є й такі, хто спить, навпаки, забагато. І називається такий стан пересипанням, чи гіперсомнією.

При пересипанні (гіперсомнії) люди скаржаться на дуже сильну сонливість вдень, причому вона виникає регулярно або часто. А спить людина при цьому 10 і більше годин.

За словами експерта зі сну з Національного інституту охорони здоров’я США Марішки Браун, здоровий сон складається із трьох аспектів. Це кількість сну, його якість та постійний графік сну. Якщо спите ви більше 9 годин на день і не відчуваєте себе відпочившим, значить існує якась медична проблема, яка призводить до такого стану, пише Medical Xpress.

Взагалі потреба уві сні у різних людей може бути різною залежно від їхнього віку, хвороб, стресу або рівня фізичної активності. Експерти з Американської академії медицини сну кажуть, що школярам треба спати 9 годин на добу, підліткам – 8-10 годин.

Дорослим може знадобитися 7 або більше годин. Існують також дорослі, яким потрібно сну більше, ніж решті: 10-12 годин. І це не тому, що у них проблеми зі здоров’ям, а просто через їхню природну біологічну схильність.

Вам може знадобитися сну більше, ніж зазвичай, з кількох причин. Це збільшення кількості фізичної активності, зміна часових поясів, стрес, період під час операції чи хвороби та після них. У статті, опублікованій у журналі The Lancet Respiratory Medicine, також зазначається, що завдяки більш тривалому сну після вакцинації можна покращити вироблення антитіл та загальну імунну відповідь.

Пересип здатні викликати і психічні хвороби. Наприклад, якась травма чи депресія.

До пересипання призводять порушення сну на кшталт апное уві сні чи нарколепсії.

Нещодавні наукові дослідження демонструють, що між низьким рівнем вітаміну В та пересипанням є зв’язок. А ще із надто великою кількістю сну пов’язане зловживання психоактивними речовинами. Якщо в людини ожиріння або якісь хронічні захворювання, це теж може сприяти пересипанню.

Нарешті, пересип може бути спричинений скасуванням ліків або прийомом певних препаратів.