Для запобігання діабету важливо підтримувати здорову вагу, бути фізично активним і правильно харчуватися. Але є й інші заходи профілактики, які фахівці рекомендують зробити своїми звичками.

Професор Васім Ханіф з університетської клініки Бірмінгема розповів, що за рахунок невеликих змін в образі життя можна запобігти або відстрочити до 80% випадків діабету 2 типу. Ось що радить вчений зробити для цього.

Пити каву. Науково встановлено, що активне вживання цього напою може перешкоджати розвитку діабету 2 типу, оскільки надає протизапальний ефект, захищає організм від метаболічних захворювань. За словами професора Ханіфа, 3-4 чашки кави в день знижують ризик розвитку діабету на 25% (порівняно з людьми, які не п’ють цей напій).

Спати не менше 7 годин на день. Недолік сну негативно впливає на стан гормональної системи і на метаболізм. Фахівці з’ясували, що систематичний недосип (сон менше годин) провокує несприятливі клітинні зміни. Люди, які сплять менше семи годин на добу, мають низькі рівні трьох молекул-регуляторів, що відносяться до мікроРНК і грають ключову роль в зниженні запалення. У зв’язку з цим у них збільшується ризик набору надлишкової жирової маси, як і ймовірність розвитку діабету.

Зробити регулярними прийоми їжі. Не можна допускати, щоб між прийомами їжі проходило більше 4 годин. Пропуск сніданків, обідів або вечерь порушує механізм здорового реагування на інсулін і призводить до накопичення зайвого жиру в області живота, показали дослідження. Таке абдомінальне ожиріння відіграє ключову роль у розвитку запальних процесів, що ведуть до метаболічних порушень, в тому числі діабету. Вчений вважає, що 4-5 невеликих за обсягом прийомів їжі на добу є більш корисною для організму системою живлення, ніж 1-2 значних.

Вживати спеції. Багато людей ігнорують спеції, або обмежуються одним перцем. Даремно! В спеціях міститься багато речовин, що блокують запальні процеси, які можуть сприяти розвитку діабету. Корицю і куркуму рекомендується вживати регулярно.

Приймати сонячні ванни. Ризик розвитку діабету 2 типу знижується при нормальних рівнях вітаміну D в організмі. Вітамін D виробляється в організмі під сонцем, тому для захисту від цього захворювання будуть дуже корисні нетривалі прогулянки на свіжому повітрі в денний час. Сонячні ванни досить приймати 15-20 хвилин в день.

Джерело: МедікФорум