Вчені з Королівського коледжу Лондона виділили шість основних форм коронавірусної інфекції, які відрізняються між собою тяжкістю протікання і ознаками. Експерти перерахували симптоми цих різновидів хвороби.

Британські медики провели дослідження за участю 1600 пацієнтів з COVID-19 з Великобританії і США. Вони проаналізували інформацію про перебіг хвороби за допомогою програми Symptom Study. У підсумку програма виділила шість основних форм коронавірусу. При першому і другому різновиді характерні симптоми грипу з лихоманкою і без, причому пацієнтам з такою хворобою не потрібно респіраторна підтримка.

Третя форма виділяється появою діареї, підвищенням температури тіла, відсутністю кашлю. Люди з цим різновидом інфекції відмовляються від прийому їжі через зниження чутливості смакових рецепторів. При четвертій формі з’являються головні симптоми COVID-19. Людина відчуває передчасну втому при виконанні найменшого фізичного навантаження. У 8,6% виникає необхідність в респіраторній підтримці.

П’ята форма характеризується подібними ознаками, але до них додаються біль в м’язах, сплутаність свідомості. В даному випадку респіраторна підтримка потрібна 9,9% пацієнтів. Шоста форма є найбільш небезпечною. При такому різновиді у людини пропадає апетит, утруднюється дихання, з’являються неприємні відчуття в області грудей і живота. У зараженого погіршується розумовий процес і виникає втома в умовах відсутності фізичного навантаження. Половину пацієнтів з такою хворобою госпіталізують, при цьому 19,8% потребують респіраторної підтримки.

Під час дослідження з’ясувалося, що шосту форму коронавірусу частіше виявляють у пенсіонерів, людей з хронічними недугами і ослабленим імунітетом. До групи ризику входять діабетики, астматики, що зловживають алкоголем і громадяни з ожирінням.