ГоловнаНовини Здоров'яЛікар розповів, чому жінкам не можна сидіти на холодному (і не тільки їм)

Лікар розповів, чому жінкам не можна сидіти на холодному (і не тільки їм)

Не сиди на холодному, інакше заробиш багато “жіночих хвороб” – цю фразу слухала напевно кожна жінка. Сьогодні лікарі підтверджують – це шкідливо, але не тільки для жінок, але і для дітей і літніх людей. Сидіння на холодному загрожує не тільки гінекологічними захворюваннями, але шкідливо для нирок і сечового міхура.

Сидіти на підлозі

Як холод впливає на наше здоров’я?

Те, наскільки сидіння на холодних сходинках зашкодить здоров’ю, залежить від імунітету людини. Хтось посидить без наслідків, а хтось запрацює запалення нирок, просто притулившись до гранітної стіни. Справа в тому, що під впливом холоду настає судинний спазм, імунітет падає, а бактерії починають активно розмножуватися. Жінки і дівчатка особливо до цього схильні через специфічну анатомію.

Читайте також:  Канцерогенні продукти, які багато людей їдять кожен день

“Жіноча анатомія така, що сечовипускальний канал дуже короткий, тому інфекція може легко проникнути в сечовий міхур, особливо наповнений. При переохолодженні вона може активуватися. Найчастіше це інфекція нижніх сечових шляхів – цистит, – говорить Дмитро Ільїн, лікар-уролог. – А якщо в холодну пору року полежати якийсь час на гранітних сходах, можна, взагалі, отримати пієлонефрит — запалення нирок”.

Літні люди – у групі ризику

Літнім людям, також протипоказано сидіти на холодній лавці:

“В силу віку у літніх порушений кровотік і мікроциркуляція в сечовому міхурі, у них вже є зміни трофіки (живлення) тканин — говорить Дмитро Ільїн. – Відпочинок на холодній лавці може погіршити ситуацію через розвиток інфекційних запальних процесів”.

Читайте також:  Вчені пояснили, яким людям можна об'їдатися і не товстіти

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News