Не сиди на холодному, інакше заробиш багато “жіночих хвороб” – цю фразу слухала напевно кожна жінка. Сьогодні лікарі підтверджують – це шкідливо, але не тільки для жінок, але і для дітей і літніх людей. Сидіння на холодному загрожує не тільки гінекологічними захворюваннями, але шкідливо для нирок і сечового міхура.

Як холод впливає на наше здоров’я?

Те, наскільки сидіння на холодних сходинках зашкодить здоров’ю, залежить від імунітету людини. Хтось посидить без наслідків, а хтось запрацює запалення нирок, просто притулившись до гранітної стіни. Справа в тому, що під впливом холоду настає судинний спазм, імунітет падає, а бактерії починають активно розмножуватися. Жінки і дівчатка особливо до цього схильні через специфічну анатомію.

“Жіноча анатомія така, що сечовипускальний канал дуже короткий, тому інфекція може легко проникнути в сечовий міхур, особливо наповнений. При переохолодженні вона може активуватися. Найчастіше це інфекція нижніх сечових шляхів – цистит, – говорить Дмитро Ільїн, лікар-уролог. – А якщо в холодну пору року полежати якийсь час на гранітних сходах, можна, взагалі, отримати пієлонефрит — запалення нирок”.

Літні люди – у групі ризику

Літнім людям, також протипоказано сидіти на холодній лавці:

“В силу віку у літніх порушений кровотік і мікроциркуляція в сечовому міхурі, у них вже є зміни трофіки (живлення) тканин — говорить Дмитро Ільїн. – Відпочинок на холодній лавці може погіршити ситуацію через розвиток інфекційних запальних процесів”.

Джерело: МедікФорум