Правильний раціон – запорука міцного здоров’я та довгих років життя. Лікарі рекомендують частіше додавати в меню овочі, фрукти, скоротити кількість швидких вуглеводів, солі та інших шкідливих компонентів.

Особливо ретельно за здоров’ям слід стежити після 30 років, оскільки саме в цей період починає сповільнюватись метаболізм та змінюватись гормональний фон. Дієтолог Артем Веріс розповів, які продукти найгірше впливають на організм.

Серед основних він виділив рафінований цукор, який є калорійним продуктом. При частому вживанні цукру порушується обмін речовин і починає розвиватись цукровий діабет другого типу. До того ж солодощі негативно впливають на стан шкіри, прискорюючи її старіння.

«До цукру вступають у хімічні реакції з білком і ушкоджують волокна колагену та еластину – будівельного матеріалу нашої шкіри. Краще додайте в раціон свіжі овочі та трохи фруктів, які багаті на вітаміни та клітковину», – уточнив дієтолог.

Також необхідно звертати увагу на глікемічний індекс (ГІ) продуктів. Страви з високим ГІ можуть спровокувати різкий стрибок глюкози та вироблення надмірної кількості інсуліну. Найпопулярніші продукти, в яких цей індекс становить від 60 і більше – це білий хліб, картопля, кавун, чіпси та газовані напої. Низький ГІ в авокадо, баклажанах, горіхах та грибах.

«Сосиски, ковбаси, консервоване м’ясо, бекон після 30 теж краще замінити безпечнішими та кориснішими продуктами», – додав Веріс.

Справа в тому, що споживання переробленого червоного м’яса призводить до розвитку гіпертонії, діабету, а також хвороб серцево-судинної системи. Найкраще віддати перевагу індичці, курці або яловичині, приготованим на пару або в духовці.

Джерело: Здоров’я