Сіль є не самою корисною добавкою в раціоні людини. Є тисячі припущень про те, що варто замінити її. Детальніше про кращу заміну солі ми розповімо в матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися науковці з Третього військового медичного університету, розташованого в Чунціні (Китай). Вчені хотіли з’ясувати, що може стати кращою заміною солі в раціоні харчування людини. Зокрема, вони намагалися з’ясувати вплив капсаїцину — хімічної речовини з пекучим смаком і їдким запахом.

В рамках дослідницької роботи було опитано понад 600 осіб. Кожному необхідно було описати свої смакові уподобання, висловити думки щодо солоних і пряних страв.

Виявилося, що капсаїцин може стати відмінною заміною солі. Адже любителі гострого набагато менше солили продукти, ніж ті, хто віддавав перевагу є солоні страви.

Після цього вчені провели МРТ, вивчивши активність областей головного мозку, пов’язаних зі сприйняттям солоного смаку. Було показано, що вживання спецій збільшує активність головного мозку, активованого сіллю.

За словами авторів наукової роботи, саме це і пояснює те, що любителям гострого менше хочеться досолювати їжу. Таким чином, людям рекомендують замінювати сіль капсаїцином, тобто пекучим перцем.

Джерело: 7mednews