ГоловнаНовини Здоров'яНазвана найкраща дієта проти старіння

Названа найкраща дієта проти старіння

Проходження середземноморської дієти може бути справжнім рецептом довголіття, оскільки вона дозволяє людям зберігати генетичну молодість. До такого висновку прийшли американські дослідники.

Середземноморська дієта

Середньоземноморська дієта, яка складається з овочів, оливкової олії, свіжої риби та фруктів може захистити ДНК-коди від вікових пошкоджень, як з’ясували американські вчені. Їх робота опублікована в журналі British Medical Journal. Автори дослідження спостерігали за 5000 медсестер, які слідували або середземноморській дієті, або іншим режимам харчування.

Виявилося, що саме середземноморська дієта дозволяє максимально зменшити кількість ознак старіння в клітинах організму. Дослідження вчених з Бостона тривали більше десяти років. Середземноморська дієта вже давно виступає в якості самої здорової в світі, так як відомо, що вона не тільки знижує ризик хвороб серця, але захищає від раку, діабету, остеопорозу і багатьох інших захворювань.

Читайте також:  Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій

Вчені, правда, не знають, що саме робить середземноморську дієту такою хорошою – чи то це якісь окремі її компоненти, на зразок оливкової олії і риби, чи то поєднання всіх цих продуктів. Самі автори дослідження спостерігали за тіломірами – кінцеві ділянки хромосом, які зберігають ДНК-коди. Вони захищають наші клітини від втрати генетичної інформації в процесі поділу.

З віком наші тіломіри стають коротшими, їх структурна цілісність послаблюється, клітини перестають ділитися, що і призводить до смерті. На думку експертів, довжина тіломірів є кращим провісником клітинного старіння, а короткі тіломіри вже давно є ознакою всіляких вікових захворювань, включаючи різні види раку. У ході дослідження медсестри, які вживали середземноморську дієту, володіли найдовшими і здоровими тіломірами.

Читайте також:  Лікар-гастроентеролог назвала найнебезпечніший вид сніданку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

МЕДИКИ ВИБРАЛИ НАЙКРАЩІ ПРОДУКТИ ПРОТИ СТАРІННЯ

НАУКА ДІЗНАЛАСЯ, ЯК ЗУПИНИТИ СТАРІННЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News