Проходження середземноморської дієти може бути справжнім рецептом довголіття, оскільки вона дозволяє людям зберігати генетичну молодість. До такого висновку прийшли американські дослідники.

Середньоземноморська дієта, яка складається з овочів, оливкової олії, свіжої риби та фруктів може захистити ДНК-коди від вікових пошкоджень, як з’ясували американські вчені. Їх робота опублікована в журналі British Medical Journal. Автори дослідження спостерігали за 5000 медсестер, які слідували або середземноморській дієті, або іншим режимам харчування.

Виявилося, що саме середземноморська дієта дозволяє максимально зменшити кількість ознак старіння в клітинах організму. Дослідження вчених з Бостона тривали більше десяти років. Середземноморська дієта вже давно виступає в якості самої здорової в світі, так як відомо, що вона не тільки знижує ризик хвороб серця, але захищає від раку, діабету, остеопорозу і багатьох інших захворювань.

Читайте також:  4 неочевидні ознаки проблем з очима

Вчені, правда, не знають, що саме робить середземноморську дієту такою хорошою – чи то це якісь окремі її компоненти, на зразок оливкової олії і риби, чи то поєднання всіх цих продуктів. Самі автори дослідження спостерігали за тіломірами – кінцеві ділянки хромосом, які зберігають ДНК-коди. Вони захищають наші клітини від втрати генетичної інформації в процесі поділу.

З віком наші тіломіри стають коротшими, їх структурна цілісність послаблюється, клітини перестають ділитися, що і призводить до смерті. На думку експертів, довжина тіломірів є кращим провісником клітинного старіння, а короткі тіломіри вже давно є ознакою всіляких вікових захворювань, включаючи різні види раку. У ході дослідження медсестри, які вживали середземноморську дієту, володіли найдовшими і здоровими тіломірами.

Читайте також:  Онколог розповів, чи можна «жити довго та щасливо з раком 4-ї стадії»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

МЕДИКИ ВИБРАЛИ НАЙКРАЩІ ПРОДУКТИ ПРОТИ СТАРІННЯ

НАУКА ДІЗНАЛАСЯ, ЯК ЗУПИНИТИ СТАРІННЯ