Виникає почуття голоду між основними прийомами їжі багато намагаються вгамувати невеликими перекусами. Однак, як стверджують фахівці, існує ряд продуктів, які не тільки насичують шлунок по мінімуму, але через 20-30 хвилин «роздувають» ще більший апетит.

У число такої «підступної» їжі входять хліб, чіпси і крекери, солодощі, а також продукти з низьким вмістом жирів. При їх вживанні почуття голоду притупляється лише на короткий час, а потім виникає з новою силою, і людина знову береться за перекус, що загрожує набором зайвої ваги.

Рафіновані вуглеводи, що містяться в хлібі, крекерах і чіпсах, провокують різке підвищення рівня цукру в крові. Відповідною реакцією організму стає виділення збільшеної кількості інсуліну, запасаючих енергію на «чорний день», змушуючи людину відчувати голод. Хорошим прикладом послужить безкоштовний хліб і снеки, пропоновані в ресторанах і барах, щоб змусити клієнта зробити більше замовлення.

Споживання їжі заспокійливо впливає на області мозку, гіпоталамус і таламус, керуючі насиченням організму. При спробах втамувати голод солодощами дані ділянки залишаються активними і продовжують вимагати їжі, посилаючи сигнали про порожньому шлунку.

Не можуть повноцінно збагатити організм необхідними поживними речовинами і «роздувають» апетит з новою силою знежирені продукти. У процесі жування активність шлунка зростає, і він починає рясне виділення травних соків. Їжа з низьким вмістом жирів швидко перетравлюється, тамуючи почуття голоду на короткий термін, тому людина продовжує думати про їжу, а як відомо, часті перекуси ведуть до появи зайвих кілограмів.

Джерело: МедікФорум