Перше місце серед причин смертності в Україні посідають серцево-судинні захворювання. Це означає, що вони потребують серйозної профілактики протягом усього життя.

Лікарка Світлана Іщенко розповіла, за допомогою яких продуктів можна впливати на стан судин та профілактику патологій серця.

«Найочевидніший спосіб вплинути на ситуацію — через їжу. Ми те що ми їмо! Зібрала список продуктів, які надають найвідчутніше оздоровлення нашим судинам та серцю», — каже експерт.

На першому місці риба, особливо жирна морська. Не обов’язково дорогий лосось, можна й бюджетніші варіанти — оселедець, мінтай. У рибі містяться корисні жирні кислоти, омега-3, які допомагають знизити показники поганого холестерину і підняти хороший. Крім того, риба – це джерело білка.

Додатковим джерелом корисних жирів нашого організму є горіхи. Можна найдоступніші — грецькі. Бажано, щоб горіхи у невеликій кількості були присутні на столі щодня. Перед вживанням обов’язково їх замочуємо.

Вкрай корисна для судин і серця спеція куркума. Її смак добре поєднується з м’ясом та овочами. Куркумін, що міститься в цій приправі, працює як природний протизапальний засіб, скорочує ризик пошкодження стінок судин. Поєднуючи куркуму з перцем, можна у рази збільшити її корисні властивості.

Їжте каші з цільнозернових круп. Звичайна вівсянка, яку всі ми знаємо з дитинства, теж відноситься до таких круп. Головне вибрати правильну – не з пакетика, швидкого приготування, а варіння, що вимагає!

Клітковина, що міститься в вівсянці та інших крупах, благотворно впливає стан судин, перешкоджаючи потовщенню їх стінок.