Курка, яйця, риба і овочі – одні з найбільш ймовірних причин отруєння, тому до них слід ставитися з особливою обережністю, вважають іспанські дієтологи. Також вони розповіли про заходи обережності, які вбережуть від отруєння — завжди зберігати в холодильнику, уникати розморожування при кімнатній температурі, ретельно готувати.

«Слід зазначити, що ризик інтоксикації вище, коли температура вища, оскільки так бактерії виживають набагато краще. Тому влітку слід бути особливо обережними», – розповідає іспанський дієтолог Марія Меріно.

Риба

“Завжди, перш ніж вживати будь-яку рибу, вона повинна бути заморожена протягом як мінімум 72 годин”.

Тобто дієтологи не радять вживати рибу відразу після улову, без заморозки, так як вона може бути сповнена небезпечними гельмінтами. Потім риба повинна бути піддана хорошій термічній обробці.

Читайте також:  Найгірші харчові звички для мозку назвали дієтологи

Курка

Серед м’яса найбільшу небезпеку викликає отруєння курка, яку не можна їсти сирою (недовареною або недосмаженою) ні за яких обставин. Після покупки важливо якомога швидше покласти курку в холодильник, і ніколи не розморожувати при кімнатній температурі. Розморожування повинне здійснюватися тільки всередині холодильника.

«Ми часто вважаємо фрукти і овочі безпечною їжею, але контакт із землею може бути джерелом отруєння», – пояснює Меріно.

Щоб уникнути цього слід промити їх скрупульозно, особливо якщо на поверхні є земля. Ці продукти можуть бути не тільки забруднені кишковою паличкою або сальмонелою, але також можуть передавати токсоплазмоз, що особливо небезпечно для вагітних жінок.

Читайте також:  Експерт називає 4 способи зменшити ризик раку і хвороб серця

Яйця

Як це не дивно, але дієтологи не радять мити яйця, так як тим самим порушується захисна плівка і бактерії можуть проникнути всередину яйця.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News