Чай — напій неоднозначний. З одного боку він багатий корисними антиоксидантами, з іншого — в ньому багато кофеїну. Дієтолог Олена Соломатіна розповіла, з чим можна пити чай, а з чим не варто, а також назвала критерії, за якими слід вибирати напій.

«Чай багатий антиоксидантами, вони надають благотворну дію на серцево-судинну систему, покращують зір і навіть перешкоджають утворенню пухлин. Однак не всякий чай корисний, важливо, щоб він був зібраний у верхній частині рослини, все що нижче, вважається другим сортом, а в чайних пакетиках – все, що залишається від переробки, а то і зовсім виробничий пил».

Читайте також:  Війна в Україні може викликати спалахи небезпечних хвороб

Також дієтолог зазначила, що чай не можна пити з деякими продуктами, з Інші він вдало доповнюється.

З чим можна, а з чим не можна пити чай

“Мед – не найкращий варіант. Під впливом гарячої температури він втрачає свої корисні властивості. Чаєм з молоком також не варто захоплюватися – молоко нейтралізує антиоксиданти, найкорисніше, що є в цьому напої. До того ж, таке поєднання може викликати бродіння в шлунку”.

З чим тоді пити чай? Кращі “напарники” – листю м’яти (свіжі або сушені), варення, лимонна паличка.

Скільки можна пити чаю в день?

Норма сильно залежить від сорту чаю, кількості кофеїну, а також міцності заварювання. При занадто частому вживанні, чай може негативно позначитися на серці і судинах. Кардіологи рекомендують не перевищувати п’яти чашок в день, якщо чай середнього ступеня міцності. При цьому якщо ви любитель міцного чаю з терпким смаком, тоді краще обмежитися двома-трьома.

Читайте також:  Як зберегти здоров'я: що лікарі радять не робити людям після 60 років

Джерело: МедікФорум