Довжина сонячного дня знижується, і вже через місяць сонце в Україні стане рідкісним гостем. Крім усього іншого, це означає ризик нестачі вітаміну Д, який синтезується під впливом сонця. Оскільки сонячне світло є нашим основним джерелом вітаміну D, важливо збільшити його споживання іншими способами.

Вітамін D неймовірно важливий, тому що він допомагає засвоювати кальцій, підтримує здоров’я кісток, зубів і м’язів. Гостра нестача вітаміну може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Лікарі з Британської Асоціації дієтологів, назвали п’ять кращих джерел «сонячного вітаміну».

5 кращих джерел вітаміну Д

Яйця

Точніше яєчні жовтки. Саме в них містяться жири, вітаміни і мінерали, а білок забезпечує нас повноцінним набором амінокислот. Яйця-найдоступніше і швидке в приготуванні джерело вітаміну Д.

Гриби

Дивно, але гриби – єдине рослинне джерело вітаміну Д. На цей продукт особливо слід звернути увагу вегетаріанцям.

Жирні сорти риби

Жирна риба, така як лосось, оселедець, скумбрія, сардини – відмінне джерело вітаміну D.

“Свіжа риба особливо насичена поживними речовинами, проте маринований оселедець і сардини також можуть стати хорошою заміною”. – уточнили британські дієтології.

Червоне м’ясо

Червоне м’ясо – свинина, яловичина і баранина, є хорошими джерелами вітаміну D.

«Щоб значно збільшити кількість вітаміну D, яке ви отримуєте через продукти тваринного походження, вживайте їх субпродукти – печінку і нирки. У них концентрація цього вітаміну вища». – додали експерти.

Збагачені продукти

Оскільки вітамін D практично не зустрічається поза продуктів тваринного походження, деякі виробники збагачують різні продукти вітаміном D.

Якщо ви рідко вживаєте вищеперелічені натуральні джерела цього вітаміну, то, можливо, вам слід спробувати БАДи, але тільки після консультації з лікарем, так як до прийому важливо здати аналіз крові на вміст вітаміну Д.

Джерело: МедікФорум