Сертифіковані дієтологи Ума Найду та Ширен Бехайрі перерахували п’ять груп продуктів, що сприяють покращенню настрою, включаючи лосось та бобові. Їхні слова наводить видання HuffPost.

За словами Уми Найду, вчені встановили, що емоційний стан та загальне самопочуття залежать від правильного функціонування кишечника, оскільки понад 90 відсотків гормону гарного настрою серотоніну синтезується саме у ньому. «Люди, у раціоні яких багато корисної їжі, рідше скаржаться на проблеми із психічним здоров’ям. Ті ж, хто має в раціоні більше обробленої, солодкої їжі, частіше стикаються з ментальними проблемами, такими як тривожність і депресія», — зазначила спеціалістка. Вона порадила їсти більше продуктів, багатих на пробіотики, наприклад, солоні огірки, квашену капусту і кефір, оскільки вони позитивно впливають на мікрофлору кишечника.

У свою чергу, дієтолог Бехайрі до покращуючих настрій продуктів віднесла багату Омега-3 кислотами рибу жирних сортів, таку як лосось, сардини, скумбрію, а також цілісні злаки, бобові та крохмалисті овочі. «Ці продукти забезпечують стійке вивільнення глюкози, яка потрібна для функціонування мозку. Вони також стимулюють вироблення серотоніну, що сприяє відчуттю спокою та доброму самопочуттю», — розповіла фахівця.

Також, на думку Бехайрі, щоб підняти настрій, треба включити до раціону більше овочів та фруктів. Вони багаті на антиоксиданти, вітаміни та мікроелементи, які підтримують загальний стан здоров’я, включаючи здоров’я мозку і кишечника, пояснила спеціалістка.

На закінчення Бехайрі запропонувала звернути увагу на індичку, курку, яйця, молочні продукти, горіхи та насіння, оскільки ця група продуктів сприяє виробленню амінокислоти триптофан, необхідної для заспокоєння нервової системи та виробництва серотоніну.